Käsipalli EM | Esimene suurfavoriit langes konkurentsist ning Rootsi legend vaigistas kodupubliku

-Prantslane Valentin Porte (keskel) võitlemas norralaste Espen Lie Hanseni (vasakul) ja Goran Sorheimiga | Foto: AFP/Scanpix

Käsipalli Euroopa meistrivõistlustel jätkati eile neljanda mängupäevaga. Kontinendi finaalturniirile kohaselt nähti taas üllatustulemusi, ühe favoriidi langemist ning turniiri parimat individuaalset sooritust.

ALAGRUPP B: Austria – Ukraina 34:30 (18:17)

Suureskoorilises mängus, kus Ukraina mängis enamuse ajast ülekaalus, said otsustavaks alles viimased viis minutit. Kogu matš kulges võrdsete heitluses ning selle saatuse otsustas Austria 4:0 spurt natukene enne lõppu. Austria paremäär Robert Weber viskas 8 väravat realiseerides kõik talle antud võimalused ning viis kodupubliku ees mängiva tiimi sisuliselt järgmisesse ringi.

Tšehhi – Põhja-Makedoonia 27:25 (9:11)

Vaatamata Põhja-Makedoonia superstaari Kiril Lazarovi 11 väravale, suutis Tšehhi oma 40-aastase väravavahi Martin Galia hiilgesoorituse abil põneva teise poolaja oma kasuks kallutada.

B-grupis on nüüd Austrial 4, Tšehhil ja Põhja-Makedoonial 2 ja Ukrainal 0 punkti. Viimases voorus kohtuvad teisipäeval Austria – Põhja-Makedoonia ja Ukraina – Tšehhi.

ALAGRUPP D: Portugal – Bosnia ja Hertsegoviina 27:24 (12:11)

Reede õhtul võimsa võiduga Prantsusmaa üle alustanud portugaallased ütlesid juba enne kohtumise algust, et sellest suurest saavutusest ei ole midagi kasu, kui turniiri debütantide üle ei suudeta paremust maksma panna. Pedro Portela kümne tabamuse ning väravas seisnud Alfredo Quintana 13 tõrje abil suudeti lõpuks Bosnia ja Hertsegoviina alistada ning nüüd jäädi ootama õhtuse matši tulemust, kust Norra võit neile edasipääsu kindlustaks.

Prantsusmaa – Norra 26:28 (15:14)

Prantslased vajasid sellest kohtumisest võitu, et säilitada edasipääsulootused. Mängu tähtsus väljendus esimesel poolajal selgelt ka pildis, kui mõlemad võistkonnad tegid palju tehnilisi vigu. Norrakate poolelt oli taas tippvormis Sander Sagosen, kes tabas lõpuks kümnel korral ning juhtis mängu hiilgavalt. Teise poolaja keskel suutis küll Prantsumaa minna juba kolme väravaga ette, kuid Norra ei andnud pea üheksa tuhande fänni ees alla ning kindlustas kindlama lõpuga omale võidu ja edasipääsu järgmisesse ringi.

D-grupis on nüüd Norral ja Portugalil 4 ning Prantsusmaal ja Bosnia ja Hertsegoviinal 0 punkti. Viimases voorus kohtuvad Norra – Portugal ja Prantsusmaa – Bosnia ja Hertsegoviina.

Videost on näha “lendava norraka” Sagoseni kaunis õhust visatud värav

ALAGRUPP F: Šveits – Poola 31:24 (14:12)

“Me ei tulnud siia turistidena,” ütles Šveitsi mängujuht Andy Schmid enne turniiri algust. Oma sõnade toetuseks viskas mees 15 väravat ning vedas jõuga enda riigi Poola vastu võidule. Turniiri parima indviduaalse soorituse teinud palluri vastu ei olnud poolakatel mingit rohtu.

Rootsi – Sloveenia 19:21 (9:10)

Põhimõttelises vastasseisus läksid kokku 12 tuhande fänni ees mängivad rootslased ja endise Rootsi legendi, Ljubomis Vranjese, poolt juhendatud sloveenlased. Skoorivaeses, kaitse ja väravavahtide poolt domineeritud mängus jäid lõpuks peale Vranjese taktikalised lükked.

F-grupis on nüüd Sloveenial 4, Rootsil ja Šveitsil 2 ning Poolal 0 punkti. Viimases voorus kohtuvad Šveits – Sloveenia ja Poola – Rootsi