fbpx
Close

Käsipalli EM | Favoriidid võtsid oma ning Kehra lätlaselt vooru ilusaim värav

Avatar
-Dainis Krištopans | Foto: Stanko Gruden / kolektiff

Eile algasid käsipalli Euroopa meistrivõistlused. Pall pandi mängu A ja C gruppides, kus läksid vastamisi debütandid ja favoriidid. Käsipall24.ee vaatab peale esimesele voorule ning toob teieni tulemused.

Hispaania – Läti 33:22 (14:11)

Väravavahi Edgars Kuksa ja Dainis Krištopansi tabamuste abil püsis Läti valitseva Euroopa meistri vastu esimesed 45 minutit ilusti mängus. Teise poolaja keskel aga tehti palju tehnilise vigu ning kingiti hispaanlastele liiga palju lihtsaid väravaid. Kuigi vahe kärises lõpuks suureks, esines Läti oma ajaloo esimeses Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri kohtumises siiski auväärselt ning Krištopans krooniti matši parimaks.

Saksamaa – Holland 34:23 (15:13)

Teine sama alagrupi kohtumine kulges väga sarnase stsenaariumi järgi. Turniiri debütant Holland võitles 45 minutit vapralt ühe favoriidi vastu, kuid lõpuks sai Saksamaa väravavahi Andreas Wolffi ja nende kaitse tegutsemine siiski määravaks ning lõpuks võttis tugevam kindlalt oma.

Valgevene – Serbia 35:30 (16:15)

Võrdselt alanud kohtumises sai lõpuks otsustavaks Valgevene väravavahi Vyachaslau Saldatsenka hiilgemäng, mille sisse kuulus ka näiteks 3 tõrjutud karistusviset. Rünnakupoolel säras Vive Kielce joonemängija Artsem Karalek, kes tabas üheksa korda. “Me mängisime nagu argpüksid, me ei olnud võistkond, me ei uskunud, et suudame selle kohtumise võita,” võttis Serbia esituse kokku nende treener Nenad Perunicic. “Võtan täieliku vastutuse, ma ei suutnud võistkonda mentaalselt piisavalt hästi ette valmistada.”

Horvaatia – Montenegro 27:21 (12:13)

Turniiri algusele omaselt otsustati ka siin kohtumises kõik teise poolaja keskel. Horvaatia pani oma paremuse maksma tugeva kaitse ja väravavahi koostöö abil ning nende staarid Luka Cindric ja Domagoi Duvnjak vedasid favoriidid teenitud võiduni.

 

Allolevas videos on näha HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi lätlasest ääremängija värav, mis oli üks vooru paremaid sooritusi

scroll to top