Käsipalli EM-il langes konkurentsist juba teine suurfavoriit

-Mikkel Hansen | Foto: imago/Matthias Koch/Scanpix

Üllatusterohked Euroopa meistrivõistlused said täna õhtul jätku, kui Ungari alistas Islandi ning kindlustas sellega endale koha vahegrupis, mis tähendab, et üks suurfavoriite, Taani, peab pärast hetkel toimuvat kohtumist asjad pakkima ja koju sõitma.

Island – Ungari 18:24 (12:9)

Enne kohtumist oli kõik Ungari enda kätes. Mehed olid võitnud Venemaad ning viigistanud Taaniga, mis tähendas, et võidu korral jätkaks nemad vahegrupis. Mäng algas Islandi domineerimisel ning poolajaks juhtisid nad 12:9. Teise poolaja alguses tundus kõik minevat sama rada, kuni ungarlased alustasid oma spurti. Viimased 30 minutit 15:6 võitnud Ungari näitas, et nad väärisid edasipääsu kohta ning tõrjusid valitsevad maailmameistrid turniirilt välja.

Ungari sangariks oli lõpuks nende väravavaht Roland Mikler, kelle tõrjeprotsendiks oli 44 ning kes tegi hiilgavat tööd postide vahel 14 tõrjega. Joonemängija Bence Banhidi tabas kaheksa korda.

Kuigi alagrupi viimane mäng Taani ja Venemaa vahel veel käib on juba selgunud, et Ungari edeneb sellest alagrupist kahe punktiga vahegruppi ja nendega ühineb seal Island.