fbpx
Close

Käsipalli EM nõudis esimesed ohvrid. Kahe treeneri jaoks sai aeg koondise eesotsas läbi.

Avatar
-Eduard Koksharov | Foto: imago/MIS/Scanpix

Euroopa meistrivõistluste tulemused võivad tuua nii õnnestumisi kui pettumusi ning alagrupifaasis pidama jäämine tähendab tavaliselt vähemalt mõne juhendaja jaoks tema aja lõppu. Seekord juhtus nii Venemaa ja Ukraina treeneritega, kui ebaõnnestunud esimese vooru järel pidid mehed tagasi astuma.

Sergey Babeshko ja Ukraina Käsipalliliidu teed läksid lahku pärast mitte rahuldavaid tulemusi Euroopa meistrivõistlustel. B-grupis mänginud ukrainlased kaotasid Põhja-Makedooniale (25:26), Austriale (30:24) ja Tšehhile (19:23). Ukraina lõpetas turniiri 19.kohaga ning selle tulemusega rahule ei jäädud. Babeshko on pika karjääri juhendanud muuseas Meshkov Bresti, Zaporižžja Motori ja Minski Dinamot.

Eduard Koksharovi ja Venemaa Käsipalliliidu teed läksid lahku mõned päevad Euroopa meistrivõistluste järel. Venelased kaotasid turniiril samuti kõik kohtumised (Ungarile viimase sekundi viskest 25:26, Islandile 23:24 ja Taanile 28:31). Venemaa pingil on viimase kaheksa aastaga palju muutusi olnud, kui selle ajaga on seal istunud juba kolm riigi käsipallilegendi (Oleg Kushelov 2012 – 2015; Dmitri Torgovanov 2015-2017; Eduard Koksharov 2017 – 2020).

Kelle töö võib olla ohus järgmisena? Kas turniiril ebaõnnestunud käsipalli suurriigid Taani ja Prantsusmaa jätkavad samade juhendajatega? Kas enne tulevat olümpiat nii suuri muudatusi tehakse? Seda näitab ilmselt ainult aeg.

scroll to top