Käsipalli EM | Portugal vaigistas kodupubliku ning Norra jätkab võimsas hoos

-Sander Sagosen | Foto: EPA/Srdjan Suki/Scanpix

Käsipalli Euroopa meistrivõistlused jätkusid eile teise vahegrupi kohtumistega, kus nägime kahte imelist indviduaalset sooritust ning Portugal tõestas, et nende edenemise sellesse faasi ei olnud juhus.

Sloveenia – Island 30:27 (15:14)

Kohtumist võimsalt alustanud sloveenlased läksid 12. minutiks 7:2 ette, kuid islandlased võitlesid end mängu tagasi ning läksid garderoobi vaid üheväravalises kaotusseisus. Teisel poolajal kerkis Sloveenia sangariks nende mängujuht Dean Bombac, kelle arvele jäi lõpuks üheksa tabamust ja kümme resultatiivset söötu, mis tähendab, et ta oli osaline tervelt 19 (!) oma kodumaa väravas. Sloveenia võttis esmakordselt oma ajaloos Euroopa meistrivõistlustelt neljanda võidu järjest ning liikusid sellega turniirieelsest musta hobuse rollist üheks favoriidiks poolfinaali jõudmisele.

“Võib-olla meil ei ole suurt staari, keegi meie mängijatest ei kuulu maailma viie parima hulka, aga meil on palju häid käsipallureid, kes moodustavad võistkonna. Me peame jätkama samas vaimus,” ütles sloveenlane Jure Dolenec mängujärgsel pressikonverentsil.

Norra  – Ungari 36:29 (20:12)

Norra alustas kohtumist võimsalt ning juba 18. minutiks juhtisid nad 15:5 ja sellega oli mäng sisuliselt otsustatud. Nende superstaar Sander Sagosen oli taas heas hoos, visates 7 väravat ning andes 9 resultatiivset söötu. Siiani turniiril vägevaid esitusi näidanud Ungari väravavaht Roland Mikler ei õnnestunud täna kuidagi ning juba 13. minutil oli nende treener sunnitud vahetuse tegema. Norral see-eest hiilgas postide vahel Torbjoern Bergerud, kes alustas poolte visete tõrjumisega.

“Norra vastu oli väga keeruline mängida, minu arvates on nad üks paremaid võistkondi siin turniiril, kui mitte kõige parem. Ehk me austasime täna vastast liiga palju ning ei tulnud platsile täielikus valmisolekus ja see maksis meile kätte,” ütles Ungari joonemängija Bence Banhidi vastaste kohta.

Se dette innlegget på Instagram

Every player understands this need ?? @m_jondal @baloghzs19 #ehfeuro2020 #dreamwinremember

Et innlegg delt av EHF EURO (@ehfeuro)

Portugal – Rootsi 35:25 (15:12)

Rootsi polnud oma ajaloos kaotanud Portugali vastu ühtegi kohtumist. “Me ei ole favoriidid ning see roll sobib meile ideaalselt,” ütles Portugali treener Paulo Pereira enne mängu ning ta mehed võitlesid terve matši nagu gladiaatorid, kellel on vaja midagi tõestada.

Algusest peale ei klappinud Rootsi mäng rünnakul ning kaitses tundus koostöö täielikult puuduvat ja Portugal kasutas kõik oma võimalused ideaalselt ära. Teisel poolajal ülekaalu kasutanud portugaallased läksid 42. minutiks juba 24:17 ette ning kindlustasid endale siit kaks punkti. Portugali poolt oli tegemist tõelise võistkonnatööga. Tervelt kümme väljakul käinud pallurit said käe valgeks. Nende seas paistis enim silma vaid 38 minutit platsil veetnud Fabio Magalhaes, kes viskas kuus väravat ja andis seitse resultatiivset söötu.

Kui kõik võistkonnad on pidanud vahegrupi vastastega kaks kohtumist, on Norral ja Sloveenial 4, Portugalil ja Ungaril 2 ning Islandil ja Rootsil 0 punkti. Täna jätkatakse mängudega esimeses rühmas, kus lähevad omavahel kokku Valgevene – Tšehhi, Hispaania – Austria ning Horvaatia – Saksamaa.

Kõik mängud on nähtavad ehftv.com lehel!