Käsipalli EM | Sagosen vedas Norra neljandasse järjestikusesse poolfinaali

Käsipalli Euroopa meistrivõistlused jätkusid eile 2. vahegruppi neljanda vooruga ning kui kõigil võistkondadel on veel pidada üks mäng on selgunud kolm poolfinalisti ja viimasele kohale pretendeerivad kaks tiimi.

Portugal – Sloveenia 24:29 (15:14)

Portugal näitas taas alguses väga enesekindlat mängu, kuid lõpuks oli Sloveenia suurem kogemus see, mis neile võidu andis. Teise poolaja tugeva kaitse abil säilitasid sloveenlased lootused pääseda poolfinaali. Viimases voorus lähevad nad kokku Norraga ning võidu korral tagavad mehed omale võimaluse mängida Euroopa meistritiitlile.

Norra – Island 31:28 (19:12)

Võimsalt alustanud norrakad läksid mängus ette 9:2 ning poolajaks juhtisid ikka seitsme väravaga. Islandlased võitlesid küll teisel perioodil kõvasti, kuid alguses käest antud edu oli natuke liiga suur. Norra, kes polnud enne 2016. aastat ühelgi suurturniiril poolfinaali pääsenud, kindlustas kuuenda võiduga endale koha juba neljandas järjestikuses poolfinaalis suurturniiridel. Suurimaks skoorijaks võitjate poolel oli taas Sander Sagosen, kes tabas üheksal korral.

Ungari – Rootsi 18:24 (9:10)

Kahe vägeva väravavahi soorituse najal oli mäng väheskooriline. Ungari lasi käest väga hea võimaluse astuda suur samm poolfinaali suunas. Nüüd tuleb ungarlastel võita viimases voorus Portugali ja loota, et Sloveenia ei suuda alistada Norrat.

Se dette innlegget på Instagram

@miklerroland keeps appearing in your insta feed ? 9 saves and 47% at half-time today ?? #ehfeuro2020 #dreamwinremember.

Et innlegg delt av EHF EURO (@ehfeuro)

2. vahegrupis on nüüd Norra kindlustanud pääsu vahegruppi 8 punktiga, Sloveenial on 6, Ungaril 4 ning Portugal, Island ja Rootsi jätkavad 2 punkti peal. Nii nagu ülal mainitud, kohtuvad viimases voorus Norra – Sloveenia ja Portugal – Ungari. Sloveenlased vajavad edasipääsu kindlustamiseks vähemalt ühte punkti. Kui Ungari võidab ja Sloveenia ei saa Norra vastu punkti, siis läheb siit edasi Ungari, kuna nad võitsid omavahelise kohtumise 29:28.

1. vahegrupis mängitakse samuti täna viimased kohtumised. Vooru tähtsaimaks matšiks on kindlasti siiani turniiril kaotuseta püsinud Hispaania ja Horvaatia omavaheline võitlus, kus pannakse paika esimene asetus. Lisaks kohtuvad Valgevene – Austria ja Tšehhi – Saksamaa.