fbpx
Close

Käsipalli EM | Teine päev tõi suurüllatuse, viimase sekundi võiduviske ja imelisi indviduaalseid sooritusi

Avatar
Fabian Posch (Austria) | Foto: imago images/Eibner Europa/Scanpix

Eile jätkusid käsipalli Euroopa meistrivõistlused ning teine päev tõi üllatustulemusi, viimase sekundi võiduviskeid ning häid indviduaalseid sooritusi. Käsipall24.ee vaatab peale kuuele toimunud kohtumisele.

ALAGRUPP D: Prantsusmaa – Portugal 25:28 (11:12)

Teine päev algas tõelise suurüllatusega, kui üks turniiri suurfavoriitidest Prantsusmaa jäi esimeses kohtumises punktideta. Kõva kaitse ning väravavahi imelise töö abil suutsid portugaallased võrdse matši lõpuks oma kasuks kallutada.

Norra – Bosnia ja Hertsegoviina 32:26 (17:12)

Bosnia suutis kohtumises püsida esimesed 15 minutit, kuid siis võttis Norra oma superstaari Sander Sagoseni 12 värava juhtimisel lõpuks kindlalt oma ning nende treener sai kohtumise lõpus anda mänguaega julgelt kõigile pingil olnud meestele.

ALAGRUPP B: Tšehhi – Austria 29:32 (14:13)

Marulise kodupubliku ees võttis Austria noor superstaar Nikola Bilyk mänguohjad oma kätte ning vedas 12 värava abil oma võistkonna võidule. Kohtumine kulges enamuse ajast võrdselt, kuid viimastel minutitel aitasid Thomas Eichbergi tõrjed ja ennist mainitud THW Kieli vasaksisemise tabamused siiski tuua austerlastele kaks punkti.

Põhja-Makedoonia – Ukraina 26:25 (13:10)

Eilse päeva kõige dramaatilisema lõpuga kohtumises otsustati kõik alles viimaste sekunditega. Mäng algas skoorivaeselt ning makedoonlased püsisid oma liidri, Kiril Lazarovi, vedamisel paariväravalises eduseisus. Mõned hetked enne lõppu suutis Ukraina küll viigistada, kuid vaid sekundid enne lõpuvilet saatis Lazarov teele pommviske, mis kindlustas neile võidu.

Vaata videost Põhja-Makedoonia viimase sekundi võiduviset

ALAGRUPP F: Rootsi – Šveits 34:21 (20:13)

12-tuhandelise pealise kodupubliku ees võttis Rootsi oma esimeses kohtumises kindla võidu. Šveits läks täie panga peale välja, mängides palju ülekaalus, võttes väravavahi platsilt ära. Kuid rootslaste väravas tegi suurepärase soorituse mängu parimaks valitud Andreas Palicka, kelle tõrjeprotsent oli 47. Lisaks viskas mees kaks tabamust tühja väravasse.

Videos on nähtav noore rootslase akrobaatiline sooritus, mida võib pidada senise turniiri ilusaimaks väravaks.

Sloveenia – Poola 26:23 (13:11)

Alles detsembri kuus treenerit vahetanud sloveenlased suutsid oma paremuse maksma panna teise poolaja keskel, kui mindi viieväravalisse eduseisu ning seda enam käest ei antudki. Ljubomir Vranjese poolt juhitud mehed täitsid mänguplaani hästi. Poolakate Szymon Sicko sai kirja turniiri võimsaima tabamuse, kui palli kiiruseks möödeti 139 kilomeetrit tunnis.

Tänaste mängude kõrghetkeks saab kindlasti olema 19.15 algav Hispaania – Saksamaa, mida näitab ka TV3 Sport 2. Samal ajal kohtuvad ka Taani – Island ja Montenegro – Serbia. 17.00 lähevad vastamisi Horvaatia – Valgevene, Ungari – Venemaa ja Läti – Holland. Kõik matšid on nähtavad ehftv lehel.

 

scroll to top