Käsipalli EM | Vahegrupis kustus Rootsi lootus kodupubliku ees Euroopa meistriks tulla

-Aron Palmarsson | Foto: AFP/Scanpix

Käsipalli Euroopa meistrivõistlused jätkusid eile 2. vahegrupi kohtumistega, kus nägime Sloveenia võiduseeria lõppu ja rootslaste lootuse kustumist.

Portugal – Island 25:28 (12:14)

Kohtumist paremini alustanud islandlased hoidsid oma edu teise poolaja alguseni, kui Portugal 7-6 taktikaga mängides seisu viigistas. Matš püsis võrdsena lõpuhetkedeni, kui 54. minutil võttis Islandi treener Gudmundur Gudmundsson aja maha ning seejärel näitas nende kaitse häid sooritusi ja postide vahel säras tõrjetega Bjorgvin Gustavsson.

Mängule pani punkti islandlaste kapten Gudjon Valur Sigurdsson, kellele see oli 57. mäng Euroopa meistrivõistlustel, millega mees jääb alla vaid prantslasele Nikola Karbaticile (60). Kohtumise parimaks valitud 39. aastane Alexander Petersson hiilgas viie värava ja nelja resultatiivse sööduga.

Sloveenia – Ungari 28:29 (16:13)

Siiani turniiril kaotuseta püsinud sloveenlased alustasid ka seda kohtumist võimsalt juhtides poolajaks Jure Doleneci juhtimisel 16:13, kuid teise poolaja alguse mõõn, kus visati 10 minutiga vaid üks värav, lasi ungarlased mängu tagasi. Mängu parimaks valitud joonemängija Bence Banhidi üheksa tabamuse toel võttis Ungari kuus minutit enne lõppu kolmeväravalise edu ning seda enam käest ei lastud. See tulemus tegi 2. vahegrupis seisu väga põnevaks.

Se dette innlegget på Instagram

Hungary are flying again in the #ehfeuro2020’s Main Round ??? @mkszkezilabda #dreamwinremember.

Et innlegg delt av EHF EURO (@ehfeuro)

Norra – Rootsi 23:20 (12:8)

Mängu parimaks valitud väravahi Tobjoern Bergerudi, kes tegi lõpuks 13 tõrjet, soorituse toel ei lasknud norrakad näiliselt kordagi mängu kontrolli käest ära. Rünnaku poolel juhtis nende vägesid endale omaselt Sander Sagosen, kes viskas lõpuks kaheksa väravat. Selle tulemusega astusid norrakad suure sammu poolfinaalide suunas olles üks kolmest alles jäänud tiimist, kes pole veel turniiril kaotusekibedust maitsnud. Rootsi jaoks on aga edenemise lootused kustunud ning unistus kodupubliku ees Euroopa meistriks tulla tuleb maha matta.

Kui kõik võistkonnad on pidanud vahegrupi vastastega kolm kohtumist, on Norral 6, Sloveenial ja Ungaril 4, Portugalil ja Islandil 2 ning Rootsil 0 punkti. Täna jätkatakse mängudega esimeses rühmas, kus omavahel lähevad kokku Horvaatia – Tšehhi, Hispaania – Valgevene ning Austria – Saksamaa.

Kõik mängud on nähtavad ehftv.com lehel!