fbpx
Close

Käsipalli EM | Viies päev tõi teise suurfavoriidi kaotuse, Läti visa võitluse ning turniiri parima värava

Avatar
-Dainis Kristopans | Foto: Stanko Gruden / kolektiff

Käsipalli Euroopa meistrivõistlustel jätkati eile viienda mängupäevaga. Nii kui neli aastat tagasi, pakub ka tänavune olümpia-aasta finaalturniir palju üllatustulemusi.

ALAGRUPP E: Taani – Ungari 24:24 (11:13)

Kui eelmisel olümpia-aastal toimunud Euroopa meistrivõistlustel jäi Taani üllatuslikult nelja parema hulgast välja ning kontinendi parimaks tiimiks krooniti vigastustest räsitud, kuid imelist meeskonnamängu näidanud Saksamaa, siis vähemalt esimene osa sellest tundub taas korduvat. (Taani tuli küll 2016. aastal mõned kuud hiljem olümpiavõitjaks)

Vaatamata väravavaht Niklas Landini 20 tõrjele ei suutnud Taani Ungari vastu paremat viigist. Mäng kulges enamus aega ungarlaste kontrolli all ning taanlased suutsid viigistada alles mõned minutid enne lõppu. Sealt edasi oli küll mõlemal võistkonnal omal võimalused, kuid lõpuks peavad taanlased olema õnnelikud, et nad siit isegi punktiga väljusid.

 

Island – Venemaa 34:23 (18:11)

Turniiri eel ehk natuke unustatud Island on alustanud hiilgavalt ning kindlustanud endale juba koha järgmisesse ringi.

E-grupis on Islandil nüüd 4, Ungaril 3, Taanil 1 ja Venemaal 0 punkti. Viimases voorus kohtuvad Island – Ungari ning Venemaa – Taani. Kuigi Taani võimalused järgmisesse ringi saada on küll veel olemas, kuna Venemaad tõenaöliselt võidetakse, läheb nelja parema hulka pääsemine neile väga raskeks.

Alagrupp C: Läti – Saksamaa 27:28

Vaatamata suurtele kaotustele Hispaania ja Hollandi lõpetas Läti turniiri vägeva võitlusega nelja aasta taguse Euroopa meistri vastu. Kuigi meie lõunanaabrid jäid 41. minutil juba 16:23 kaotusseisu, ei antud alla, võideldi lõpuni ning pakuti publikule tõeline põnevusetendus. Lõpuks jäi aega siiski väheks ning sakslastele siit kaks punkti.

Holland – Hispaania 25:36 (13:17)

Hetkel ehk turniiri parimat käsipalli näitav Hispaania oli Hollandist kindlat parem ning siit mängust jääb ehk kõige paremini meelde allolevas videos näha olev hollandlaste ääremängija üks seniste võistluste kaunemaid väravaid.

C-alagrupis on peetud kõik kohtumised ning järgmisesse ringi edenesid Hispaania ja Saksamaa vastavalt kuue ja nelja punktiga. Hollandit ja Lätit ootab ees kojusõit.

ALAGRUPP A : Serbia – Horvaatia 21:24 (10:8)

Montenegro – Valgevene 27:36 (11:16)

A-grupis on samuti peetud kõik kohtumised ning edasi järgmisesse ringi pääsesid Horvaatia ja Valgevene vastavalt kuue ja nelja punktiga. Montenegro ja Serbia turniir lõppes kolme mänguga.

Viienda päeva parimad väravad:

Viienda päeva kõige ilusamad tõrjed:

 

 

scroll to top