Käsipalli Euroopa meistriks krooniti Hispaania

-Hispaania rahvuskoondis | Foto: REUTERS/Scanpix

Käsipalli Euroopa meistrivõistlustel jäi pühapäeva õhtul pidada veel vaid üks mäng. Suurte üllatustega alanud turniir jõudis kulminatsioonini, kui finaalis läksid vastamisi Hispaania kogemused ja võistkondlik mäng ning Horvaatia võimas kaitse Domagoj Duvnjaki juhtimisel.

Hispaania ja Horvaatia ei olnud kumbki veel turniiril kaotusekibedust tundma pidanud. Vahegrupi kohtumises leppisid võistkonnad omavahelises kohtumises 22:22 viigiga. Horvaatlastel oli seljataga uskumatu 80. minutiline poolfinaal Norra vastu, kus Duvnjaki juhitud 5-1 kaitse abil pääs finaali kindlustati. Hispaanlased juhtisid oma mängu pea lõpuni kindlalt, võtsid jala gaasipedaalilt natuke vara, kuid suutsid siiski võistkondlikuma mängu ja kogemuse abil kulla peale heitlema pääseda.

Hispaania – Horvaatia 22:20 (12:11)

Mäng algas taas finaalile kohaselt üksteist kombates ning esimesed rünnakud kestsid kõik kuni kohtunik käe passivse mängu märgiks käe püsti tõstis. Horvaatia fännid olid publikus selges ülekaalus ning nende toel asusid mehed 3:1 eduseisu. Kümnendaks minutiks aga Hispaania kosus ning Julien Aguinagalde väravast oli tablool taas viigiseis 5:5.

Poolaja keskpaik möödus Horvaatia kontrolli all, kui Domagoj Duvnjak ning Igor Karacic olid juba skoorinud vastavalt neli ja kolm väravat ning viisid oma võistkonna 20. minutiks 10:8 ette. Hispaanial oli tõsiseid raskusi vastaste kaitse murdmisel. Perioodi lõpus Jorge Maqueda kolme värava ja vahetusest postide vahele tulnud Gonzalo Perez De Vargase tõrjete abil hispaanlased kosusid ning Horvaatial oli näha kergeid väsimusmärke. Garderoobi mindi Hispaania 12:11 eduseisus.

Teise poolaja alguses karistas horvaatlaste tehnilised vead hispaanlaste nurgaründaja Aleix Gomez ning viis oma meeskonna 36. minutiks 16:12 ette. Perioodi keskpaigas oli Hispaania 10 minutit ilma skoorimata ning “mängumeeste” hetkedele mindi vastu Horvaatia vaid ühe väravalises kaotusseisus.

Viimased kümme minutit algasid väga närviliselt ning mõlemalt poolt tehti palju tehnilisi vigu. Skoori peaaegu ei tehtudki ning alles 54. minutil viis Stepancic Horvaatia 19:18 eduseisu. Kuid poolteist minutit enne lõppu keeras Hispaania karistusviskest skoori oma kasuks 21:20 ning kuna Karacic tegi sellele järgneval rünnakul jooksu siis jäi viimane rünnak Hispaaniale, kus Alex Dushjebaevi värav kaitse jalge vahelt kindlustas Hispaaniale teise järjestikkuse meistritiitli.

Turniiri lõppjärjestus:

1. Hispaania 2. Horvaatia 3. Norra 4. Sloveenia 5. Saksamaa 6. Portugal 7. Rootsi 8. Austria 9. Ungari 10. Valgevene 11. Island 12. Tšehhi 13. Taani 14. Prantsusmaa 15. Põhja-Makedoonia 16. Šveits 17. Holland 18. Montenegro 19. Ukraina 20. Serbia 21. Poola 22. Venemaa 23. Bosnia ja Hertsegoviina 24. Läti

Turniiri All-Star koosseis:

Loe lisaks, kuidas võistkonnad siiamaani jõudsid:

Ajaloolises lisaajaga lahingus selgus käsipalli Euroopa meistrivõistlustel esimene finalist