Käsipalli Euroopa meistrivõistluste pronksmedalid kuuluvad Norrale

-Sander Sagosen | Foto: EPA/Srdjan Suki/Scanpix

Käsipalli Euroopa meistrivõistlustel on käsil eelviimane mängupäev ning täna jagati välja pronksmedalid ja selgitati 5.-6. koha omanikud. Norra kaotas eilses poolfinaalis tõelises trilleris Horvaatiale ning Sloveenia Hispaaniale.

Pronksikohtumine:  Norra – Sloveenia 28:20 (12:9)

Kumbki võistkondadest ei olnud Euroopa meistrivõistlustelt pronksmedalit võitnud. Sloveenia parim tulemus on olnud 2004. aasta hõbe ning Norral 2016. aasta neljas koht. Norrakate superstaar Sander Sagosen vajas mängust ühte väravat, et saada läbi aegade suurimaks skoorijaks ühel finaalturniiril. Omavahelistes matšides oli viiest korral kolmel peale jäänud Norra, kaasaarvatud nende võistluste alagrupifaasis 33:30.

Ohrate tehniliste vigade ning mõlemalt poolelt väsimuse märkidega alanud kohtumise esimese 10 minutiga oli selge, et võistkonnad olid enamus energiat jätnud eilsesse päeva. Mäng jätkus väravavahtide paraadiga, kui mõlemad postide vahel seisnud mehed hiilgasid tõrjetega ning esimese poolaja keskel oli seis vaid 4:4. Sellele järgnes Norra 6:2 spurt ning Sloveenia oli tõsistest raskustes väravate saamisel. Garderoobi mindi norrakate eduseisus 12:9.

Teine poolaeg algas Norra väravavahi Bergerudi hiilgetõrjetega, kelle protsent jäi mängu lõpuks 44 ning tema meeskond rebis juba seitsme väravalisse eduseisu. Sloveenia viskas oma esimese värava alles 8. minutil, kui Jure Dolenec tegi karistusviskest seisuks 10:17. Mängu lõpp möödus kindlalt Norra kontrolli all ning mehed kindlustasid sellega omale esimese medali Euroopa meistrivõistlustelt.

Norra poolt viskas Magnus Jöndal seitse väravat. Sloveenia poolt tabas Dean Bombac viiel korral.

Norra kindlustas Euroopa kolmandana endale koha 2021. aasta maailmameistrivõistlustel Egiptuses. Sagosen skooris neljal korral ning tõusis 65 visatud väravaga meistrivõistluste ajaloo suurimaks skoorijaks ühel finaalturniiril.

5.-6. koha mäng: Saksamaa – Portugal 29:27 (14:13)

Vaatamata kaotusele kindlustas Portugal selle tulemusega endale parima koha Euroopa meistrivõistluste ajaloos. Võrdselt kulgenud kohtumises tõi otsustava murrangu Saksamaa väravavahi Johannes Bitteri tõrjutud karistusvise 26:26 viigiseisult, mille järel haarasid sakslasid initsiatiivi ning rebisid end kaheväravalisse eduseisu ning lõpetasid turniiri viienda kohaga. Julius Kühn tabas võitjate poolel kuuel korral. Mõlemad võistkonnad tagasid sellega endale koha aprillis toimuvatele olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiridele.

Loe lisaks, kuidas võistkonnad siia maani jõudsid:

Ajaloolises lisaajaga lahingus selgus käsipalli Euroopa meistrivõistlustel esimene finalist