fbpx
Close

Käsipallimaailma tipud võtavad malli korvpallist? Esimene superstaar kaalub MM-ist loobumist

Avatar
-Mikkel Hansen | Foto: imago/Matthias Koch/Scanpix

Hetkel käivatel korvpalli maailmameistrivõistlustel osalemist on loobunud mitmed tipud. Nüüd mõtleb samale asjale ka üks käsipalli suurimaid superstaare, taanlane Mikkel Hansen.

Mikkel Hansen on mänginud Taani koondises alates aastast 2007 üle 200 kohtumise. Selle aja jooksul on ta võitnud Euroopa ja maailmameistrivõistlused ning olümpiakulla. Lisaks on ta klubi tasandil saanud Paris-Saint Germainiga kuus Prantsusmaa tiitlit.

Hetkel, kui Hansen alustab oma esimest mängu järgmise aasta olümpiamängudel, saab temast esimene taanlane, kes osaleb oma neljandal turniiril. Taani läheb teatavasti sinna tiitlikaitsjana. Aga järgmised maailmameistrivõistlused mängitakse vaid viis kuud pärast Tokio võistlusi. Nüüd tuleb välja, et taanlased peavad seal ehk hakkama saama eelmise aasta  parima käsipallurita, kirjutab politiken.dk

“Ainult aeg näitab, kui suurele koormusele mu keha vastu peab. Hetkel läheme vastu väga rasketele aastatele, kus lisaks klubi hooajale ootavad ees Euroopa meistrivõistlused talvel ja siis olümpiamängud suvel,”  kommenteeris varsti 32-aastaseks saav käsipallur suurt koormust, mida pannakse tippkäsipalluritele. “Mul ei ole aega puhata, kuskilt ma pean selle leidma, et anda oma kehale võimalus taastuda. Kui ma tahan oma karjääri pikendada, siis on see hädavajalik.”

“Tõenäoliselt tuleb see järgmiste maailmameistrivõistluste arvelt. Ma ei ole veel midagi kindlalt otsustanud, aga ühe turniiri ma pean järgmiste aastate jooksul vahele jätma ja võimalik, et see saab olema just MM,” jätkas PSG mees. “See annaks mulle kuu aega pausi, kus ma saaks puhata ja valmistuda hooaja teiseks pooleks. Ma võlgnen seda oma klubile ja iseendale. Kui ma ei ole täielikult motiveeritud võistlema, siis on parem see võimalus kellelegi teisele anda.”

 

 

scroll to top