fbpx
Close

Käsipallis lahvatas rassismiskandaal

Avatar
-Dika Mem | Foto: imago images / Holsteinoffice/ Scanpix

Meistrite liiga teise vooru kohtumist FC Barcelona ja Celje Pivovarna Lasko vahel ei ilmestanud vaid hispaanlaste rekordiline 45:21 võit vastaste üle. Halva maigu mängust jättis suhu Sloveenia fännide rassistlik käitumine Barcelona superstaari Dika Memi suhtes.

Esimese poolaja lõpus hakkas publikust kostuma ebasobivaid rassistlike kommentaare ja hüüdeid, kus selgelt paremsisemisele suunatud karjetes, kutsuti teda ahviks ning kopeeriti ahvi häält. Sellisele käitumisele meie spordis kindlasti kohta ei peaks olema. Eriti kui arvestada, et Sloveenia fännid, kes end “Florijaniks” kutsuvad on ühed pikemate traditsioonidega oma klubi toetajad Meistrite liigas.

“Selliseid inimesi on kahjuks igalpool. Täna juhtus see minuga ning loodame, et süüdlased saavad oma karistused,” ütles Mem mängujärgsel pressikonverentsil.

“Intsident juhtus ning ma ei taha sellele rohkem tähelepanu pöörata. Ma ei tunne end ohvrina,” kommenteeris mees Prantsuse Käsipalliliidule. “Selles hetkes see ärritas mind, kuid ma keskendusin mängule. Minu jaoks oli tähtis, et Celje treener, president ja mängijad tulid pärast kohtumist minu ees vabandama. Tahaksin tänada kõiki, kes on mind toetanud.”

Nüüd on ka Euroopa Käsipalliliit juhtumile omad kommentaarid andnud: “EHF mõistab hukka igasuguse rassismi, sallimatuse ja diskriminatsiooni. Sellisele käitumisele ei ole ruumi Euroopa käsipallis.” Hetkel korraldatakse uurimist ja siis selgitatakse, kas edasine tegevus on vajalik. Lisaks üritatakse leida viise, kuidas sellist käitumist tulevikus vältida.

Käsipalliajalugu mäletab sarnast juhtumist aastast 2003, kui Didier Dinart Hispaania meistrivõistlustel Ciudadi Reali ridades mängides ka ahvihüüdeid taluma pidi. Tema reaktsioon sellele oli kopeerida ahviliigutusi väljakul, samaaegselt oma üleolekut näidates.

 

scroll to top