fbpx
Close

Kaspar Lees Talendilaagrist: tulemas on suur punt andekaid noori

Avatar
-Kaspar Lees Talendilaagris | Foto: Erakogu

Põlvas on täies hoos Eesti kuni 16-aastaste käsipallikoondise talendilaager noormeestele ja neidudele. Järjena septembris Eesti Käsipalliliidu korraldatud sarnasele kogunemisele treenivad ja õpivad 42 noort kogenud juhendajate käe all. Nelja päeva jooksul toimub erinevaid õppetunde nii auditooriumis kui spordisaalis.

Nagu septembriski, juhendab noori lisaks kohalikele treeneritele Euroopa Käsipalliliidu (EHF) poolt Hispaania ekskoondislane Carlos Prieto. Veel tänagi Saksamaal palliv 40-aastane joonemängija on vägagi tituleeritud. Lisaks Pekingi olümpiapronksile on Prieto klubikäsipallis võitnud kolmel korral Euroopa Meistrite liiga FC Barcelona ja BM Ciudad Reali koosseisus, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Teistkordselt osales koolitajana U16 talendilaagris ka endine tippajakirjanik ja tänane Eesti Olümpiakomitee meediaprojektide juht Merili Luuk. Ta viis läbi loenguid, kus käsitleti suhtlemisoskust, õpetati noori andma teleintervjuud ning räägiti sportlase isikliku kuvandi ehk brändi arendamisest.

“Olen väga positiivselt üllatunud, mida siinsetes loengutes kogen. Stereotüüp, et noored ei oska või ei taha rääkida, on kindlasti murtud. Need noored käsipallurid on avatud ja ei karda olla ausad. Kui kaamera ees mikrofon neile ette panna, tuleb tore, ehe ja asjalik jutt,” rõõmustas Luuk noorsportlaste üle.

Lisaks on ühe treenerina noormeeste poolel laagris meistriliigas HC Tallinnat esindav Kaspar Lees. Eesti koondislane andis Käsipall24.ee lehele videointervjuu, kus rääkis oma rollist kogunemisel ning miks sellised üritused vajalikud on.

Videos selgub:

  • Milline roll on Kasparil laagris?
  • Milline on tema arvates Eesti järelkasvu seis?
  • Millised on Eesti noorte plussid ja miinused?

Eesti U16 koondise talendilaagris osalejad

Neiud: Darja Belokurova, Alina Karzubova, Marina Škaljonok, Anneli Klaas, Beata Gajevskaja, Diana Laossaar, Karin Kuzmina, Angelina Samoylova (kõik SK Reval-Sport), Gertu Jõhvikas, Simona Koppel, Elle-Liis Liivas, Johanna Kalgan, Marite Klemmer (kõik HC Tabasalu), Karoliine Vijard ja Lili-Marlene Püi (mõl. HC Kehra). Treenerid  Ella Kungurtseva ja Ragnar Põldma.

Noormehed: Karl Markus Kannel, Kevin Tühis, Kevin Pütt, Hendrik Kink, Andero Viljus, Teron Taal, Henry Jõesalu, Andreas Paabut, Joonas Vassiljev (kõik Põlva Spordikool), Hendrik Koks, Robin Liinsoo (mõl. Viljandi HC), Karl Kramm, Madis Valk, Ilja Kosmirak, Marcus Rättel (kõik SK Tapa), Urmas Rõuk, Martin Kaljužnõi, Dmitri Sataikin, Artur Gur-Arje, Keret Kippari, Matthias Männik (kõik HC Tallas), Arno Vare, Robin Tedrema, Johannes Paju, Marek Kopli (kõik Aruküla SK), Kenneth Lass ja Toomas Unger (mõl. HC Kehra). Treenerid Kalmer Musting ja Kaspar Lees.

 

scroll to top