Kaspar Leesi superpartii tõi Tallinnale võidu Serviti üle

-Kaspar Lees | Foto: Siim Semiskar

Kahe vooru järel on meeste meistriliigas vaid üks täiseduga võistkond ja see on mullu esinelikust välja jäänud Viljandi HC. Teise vooru tippmängus alistas HC Tallinn tiitlikaitsja Põlva Serviti 27:22 (11:12). HC Kehra/Horizon Pulp&Paper oli 27:19 (12:11) üle SK Tapast ning Viljandi HC kindlalt 27:14 (16:5) Aruküla/Audentesest.

Kalevi spordihallis tegi esimese etteaste Tallinna särgis meeskonnaga liitunud Eesti koondise raudvara Kaspar Lees, kuid Serviti alustas meistrile kohaselt, kihutades nelja minutiga 4:0 eduseisu. Veel kümnendal minutil juhiti pärast Henri Sillaste väravat 7:3, siis hakkasid tabama koondislased Lees ja Robin Oberg ning 14. minutil tuli Rauno Ausi viskest viik 7:7, kirjutab handball.ee.

Tallinna peatreener: Kaspar Lees tegi superpartii

Paar minutit hiljem viis Kalev Kütt kodumeeskonna juhtima ja peagi tegi 19-aastane mängujuht pealinlaste 6:0 vahespurdi lõpetuseks ka 9:7. Eduseisul 10:8 oli võimalusi enamakski, ent Lees eksis karistusviskel. Serviti jõudis Otto Karl Kondi ja Sillaste väravatega viigini ning lõpuminutitel oli sama duo täpne, et minna puhkepausile Serviti juhtides 12:11.

Teist pooltundi alustati võrdse hooga väravaid visates ja 39. minutil oli tablool 16:16 viik. Siis sai hoo üles Tallinn ja Marko Slastinovski täpne karistusvise aitas mulluse hõbemedalisti viis minutit hiljem 20:16 ette. Edu kasvas parimal juhul kuueväravaliseks, Servitit hoiti vahepeal kaheksa minutit väravata ning lõpuvile kõlades oli Tallinn 27:22 võitnud.

Nii pandi pidurid põlvalaste 18-mängulisele võiduseeriale ja põhjustati tiitlikaitsjale 2019. aasta esimene kaotus meistriliigas. Oberg tabas võitjate kasuks kuus, Lees viis ja Slastinovski neli korda, Serviti poolel jäi Sillaste arvele seitse ja Kondile kolm väravat.

“Kuna meil oli ainult kaks väljakumängijast vahetusmeest, siis oli algusest peale plaan mängutempo alla tõmmata ning teha pikki ja rahulikke rünnakuid. Plaan toimis, poisid tegid väga hea etteaste ja muidugi andis meeletult juurde Kaspar Leesi lisandumine, kes mängujuhina esitas superpartii,” kommenteeris Tallinna peatreener Risto Lepp Eesti Käsipalliliidu pressiteates

.

Kehra ja Viljandi said kodusaalis võidud

Avavoorus HC Tallinna alistanud SK Tapa külastas HC Kehra/Horizon Pulp&Paperit, kes sai hooaja teiseks mänguks korda kahe uustulnuka paberimajanduse ning nii tutvustati kodupublikule venelasest väravavahti Viktor Nikolajevit ja Ukrainast pärit mängujuhti Vladislav Naumenkot.

Tasavägise alguse järel pääsesid võõrustajad Sergio-Silver Kreegimaa viske järel 5:2 juhtima, ent pidev vähemuses mängimine aitas vastased mängu tagasi. Martin Adamson ja Rait Ageni väravad viisid 14. minutil 6:5 juhtima juba tapalased. Oli kehralaste kord mänguohjad endi kätte võtta ning Kreegimaa ja Uvis Strazdinš kasvatasid edu 12:8 peale.

Tapa lõpetas poolaja tugevalt ning Ageni, Marten Saar ja Aleksander Oganezov vähendasid kaotusseisu minimaalseks. Agressiivse ja jõulise kohtumise märksõnaks olid eemaldamised, neid oli mõlemal tiimil selleks hetkeks juba neli. Teine pooltund algas Tapale kurjakuulutavalt – üheksa minutit ei saadud kordagi palli väravasse ja Kehra juhtis 16:11.

Selleks hetkeks oli lõppenud Naumenko debüüt, kes sai punase kaardi. Peagi järgnesid talle riietusruumi Anton Borovski ning tapalane Mihkel Koppelmann. Kehralased saavutatud edu käest ei andnud ning said 27:19 võidu. Dmõtro Jankovski viskas viis, Kreegimaa kuus ning Strazdinš viis väravat, sama palju jäi tapalastest Adamsoni ja Ageni arvele. Kolmele punasele kaardile lisaks teenisid kaks meeskonda koguni 15 eemaldamist.

Viljandis algas kodumeeskonna ja Aruküla/Audentese mäng mõlemapoolselt hea kaitsega, aga kui avapoolajast oli mängitud kolmandik hakkasid mulgid eest libisema. 4:2 eduseisult tehti 6:1 vahespurt ja 19. minutiks juhiti pärast Andrei Hapali väravat 10:3. Arukülalased olid suurtes raskustes väravavaht Peeter Pariku ülemängimisega ja Viljandi karistas kindlalt.

Avapoolaja viimased kümme minutit ei saanud külalised kordagi palli võrku ja Viljandi kasvatas vaheajaks edu juba kahekohalise numbrini – 16:5. Edu suurenes teisel pooltunnil veelgi ning täiseduga meistriliiga liidriks tõusnud Viljandi sai 27:14 võidu. Volodimir Maslak viskas kuus ja Simon Drõgin viis väravat, kaotajatel jäi Antti Rogenbaumi arvele kolm tabamust.