Kaupo Liiva: ei olegi midagi öelda

-Kaupo Liiva | Foto: Siim Semiskar

Sel nädalavahetusel peetakse seitse kohtumist käsipalli Balti liigas ja kuues neist on osalised Eesti klubid. Otsa tegi lahti HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, kes jäi võõrsil alla Klaipeda Dragunasele 18:30 (7:15). Kahe kaotusega liigat alustanud kehralased mängivad pühapäeval Põlvas kohaliku Servitiga.

Kehra alustas Klaipeda spordisaalis hästi, esimese kümne minuti kangelane oli kahtlemata väravavaht Mikk Aasmaa, kes tegi selle ajaga viis suurepärast tõrjet. Rünnakuid juhtis osavalt ja viskas ise täpselt David Mamporia ning eestlased said 5:2 juhtima. Siis aga muutus mängupilt kardinaalselt ja 6:4 edust sai 6:11 kaotusseis.

Põhjuseks nii Leedu meistri tihenenud kaitse, nende ukrainlasest puurivahi Maksim Voljuvatši tõrjetöö kui kehralaste liigne tehniline praak. Indrek Normak lõpetas küll 12-minutiliseks veninud väravatepõua, kuid Dragunas võitis poolaja 15:7. Kehra sai viimase 17 minutiga palli vastaste võrku vaid ühel korral!

Teisel pooltunnil mängupilt võrdsustus, kuid kehralased olid endiselt hädas Voljuvatši ülemängimisega ja vahe ei tahtnud väheneda. Mäng muutus agressiivsemaks ning Läti kohtunikud eemaldasid ridamisi pallureid – kohati oli mõlemal võistkonnal platsil vaid viis meest.

45. minutil tegi Kaspar Leesi kolmas tabav karistusvise seisuks 21:15, kuid lähemale Kehra vastasele ei pääsenud. Hoopis Dragunas kasvatas mängu lõpus edu kahekohalise numbrini ja võttis kindla 30:18 võidu. Kaotajate poolel sai Lees kirja viis, Normak ja Uvis Strazdinš neli ning Mamporia kolm tabamust, vastastel viskas Karolis Bliuvas üheksa väravat.

“Ei olegi midagi öelda – kui viskeprotsent jääb alla viiekümne, siis on tulemus vastav,” sõnas Kehra peatreener Kaupo Liiva. “17 minuti jooksul üks värav visata on ikka kohutav küll. Vastaste väravavaht oli hea, aga meie endi viskekohad tulid punnitatult ja nii oli tal lihtne särada. Nüüd ööbime Lätis ja homme juba uus võimalus Põlvas Serviti vastu.”

Täna on Balti liigas võistlustules veel HC Tallinn, kes kohtub võõrsil Läti meistermeeskonna Dobele Tenaxiga ning Viljandi HC, kes läheb Salaspilsis vastamisi Riia Celtnieksiga. Homme mängivad kõik neli Eesti klubi.