fbpx
Close

Kehra ja Serviti peavad tänavuse kolmanda vastasseisu

Avatar
-HC Kehra/Horizon Pulp&Paper | Foto: Siim Semiskar

Alanud nädalal antakse start Eesti 2018. aasta meeste karikavõistlustele. Peetakse kaheksandikfinaalide avakohtumised, kus augustis Alatskivil toimunud loosi tulemusena moodustus koguni kolm paari meistriliigaklubidest. Põnevaimana neist leiab kolmapäeval Raasikul aset järjekordne HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi ja Põlva Serviti vastasseis.

Kodune käsipallihooaeg pole veel kuu aegagi vana, ent kahe peale 26-st võimalikust 21 karikavõitu võtnud Kehra ja Serviti kohtuvad juba kolmandat korda. Meistriliigas tehti mõned nädalad tagasi Kehras 26:26 viik, pühapäevases Balti liiga mängus oli Serviti kodusaalis 33:24 parem.

Kehra kodusaaliks saab kolmapäeval Raasiku

“Roman Aizatullovi uuringutulemusi veel ei tea, Kristjan Muuga ja Siivo Sokk on haigusest tervenemas, aga kas kaasa mängivad, pole veel kindel. Lisaks ei saa me erinevalt Balti liigast karikasarjas Coopi mängijaid kasutada,” lahkas peatreener Kalmer Musting Serviti koosseisumuresid. “Parem selgub kahe mängu kokkuvõttes, nii et kui avamängus ei lähe kõik nii kui tahaks, siis on võimalus vigade paranduseks.”

Kehra peatreener Kaupo Liivalgi olid nädalavahetusel omad puudujad ning Janar Mägi ja Dmõtro Jankovski kaasategemine on endiselt küsimärgi all. “Dimal on probleeme reiega ja Janarit häirib kannavalu. Aga mänguliselt peab kogu meeskond paremini tegutsema kui Balti liigas ja mis peamine, tõsisemalt asja võtma,” sõnas Liiva.

“Peame oma kodumängu nii-öelda naabrite juures ehk Raasikul, mis polnud küll võistkonna otsus. Saame õnneks võõras saalis siiski ühe treeningu teha ja ega see mängu kui sellist ei muuda – plats ja väravad on sama suured,” lisas Liiva. Kehra-Serviti karikamäng on esimene suurem käsipallisündmus vastavatud Raasiku spordihoones.

Kolmapäeval peetakse kaks karikamängu veel. Viljandis võõrustab kohalik Spordikool esiliigakaaslast HC Tallast, keda mullu meistrivõistlustel nelja punkti võrra edestati. Viimsi parima meeskonna selgitamise avalahingu peavad maha HC Viimsi/Tööriistamarket ning nende esiliigas palliv reservtiim HC Viimsi.

Aruküla/Audentes võõrustab Viljandi HC-d

Neljapäeval on oodata kaht meistriliigaklubide omavahelist heitlust. Kalevi spordihallis võõrustab HC Tallinn Põlva Coopi. Mullu langes Tallinn veerandfinaalis Serviti, Coop avaringis Kehra vastu. Liigas said põhiturniiril mõlemad klubid ühe võidu, ent kevadises veerandfinaalseerias olid pealinlased kindlalt mängudega 2:0 paremad.

Arukülas toimub kahtlemata põnev vastasseis Aruküla/Audentese ja Viljandi HC vahel. Kaks nädalat tagasi jäid mulgid kodus liigamängus samale vastasele ühe väravaga alla. Lisaks on 2014. aasta karikavõitja ja mullune finalist mõned viimastes kohtumistes suurt koormust kandnud noored pallurid karikasarjas registreerinud Viljandi SK nimekirja.

“Oliver Ruut ja Aleksander Pertelson teevad tõesti kaasa Viljandi SK eest,” kinnitas peatreener Marko Koks. “Lisaks pole Andrei Hapali sõrmevigastus veel paranenud, nii et me ei võta ka temaga riski. Oleme pärast kaotust Arukülale viimastes mängudes juurde pannud, nii et loodan teistsugusele tulemusele.”

Aruküla/Audentese juhendaja Martin Noodla arvas, et tänases seisus on tegemist kahe võrdse võistkonna kohtumisega. “Korra juba saime neist jagu, aga karikasarjas tuleb parem olla kahe mängu kokkuvõttes. Tahaks veerandfinaali pääseda ja usun, et meeskond on heas seisus. Eelmise nädalaga võrreldes on meil Karl Martin Kiis tagasi, aga Aleksander Kesküla on seotud kohustustega TTÜ-s,” lisas Noodla.

Kahekordne karikavõitja Oskar võtab vastu esiliiga võitja

Viieski kõrgliigaklubi on neljapäeval võistlustules, sest SK Tapa alustab kodusaalis HC Kehra/Primendi vastu. Mõlemad võistkonnad langesid aasta tagasi kaheksandikfinaalis, vastavalt esiliigatiimide Tartu Ülikool ja Põlva/Arcwood vastu, seega vähemalt üks kahest teeb tänavu parema tulemuse kui mullu.

Reedel jätkuvad mängud jällegi Kalevi spordihallis, kus kahe esiliigaklubi heitluses võtab HC Tallinn 2 vastu Põlva/Arcwoodi. Ehkki mullu jäid esiliiga põhiturniiril mõlemas mängus peale põlvalased, siis kevadisel finaalturniiril alistas Tallinn 2 poolfinaalis Põlva/Arcwoodi 22:21.

Kaheksandikfinaalide avamängudele pannakse punkt pühapäeval, mil Tallinna Oskar võõrustab Kristiine spordihoones eelmise kahe hooaja esiliigavõitjat Tartu Ülikooli. 1993. ja 1996. aasta Eesti karikavõitja Oskar oli üks kahest võistkonnast, kes mullu esiliigas TÜ-le kaotuse põhjustas.

Karikavõistluste kaheksandikfinaalide avakohtumised:

3.10.   19.00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti
3.10.   19.00  Viljandi Spordikool – HC Tallas
3.10.   19.30  HC Viimsi/Tööriistamarket – HC Viimsi
4.10.   18.30  Aruküla/Audentes – Viljandi HC
4.10.   19.00  SK Tapa – HC Kehra/Primend
4.10.   19.00  HC Tallinn – Põlva Coop
5.10.   19.00  HC Tallinn 2 – Arcwood/Põlva
7.10.   18.00  Tallinna Oskar – Tartu Ülikool

scroll to top