Kehra ja Tallinn alustasid Balti liigat võidukalt

-Kaspar Lees | Foto: Siim Semiskar

Kõik neli Eesti klubi pidasid laupäeval alanud hooaja esimese kohtumise Balti liigas. Eesti – Läti “maavõistlusel” alistas HC Kehra/Horizon Pulp&Paper Riia Celtnieksi 32:28 (15:13), Põlva Serviti aga kaotas Dobele ZRHK Tenaxile 29:31 (17:16). HC Tallinn oli eestlaste omavahelises vastasseisus 26:17 (12:5) üle Viljandi HC-st.

Mesikäpa hallis pakkusid kahe naaberriigi valitsevad meistermeeskonnad kõrgetasemelise ja tasavägise etenduse. Serviti sai kohtumise algul paaril korral ühe väravaga juhtima, kuid jäi siis platsile neljakesi ning Tenax spurtis 8:5 ette. Kaotusseisus 8:11 tabas esmalt Anatoli Tšezlov ning siis hakkasid põlvalastel toimima kiirrünnakud, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Eesti meister Serviti jäi Läti meister Tenaxile alla

Henri Sillaste kahel puhul järjest ja Ülljo Pihus realiseerisid need ning 4:0 vahespurdi toel juhtis kodumeeskond 12:11. Peagi viisid Sillaste ja Alfred Timmo Serviti 14:12 ette, kuid vaheajaks vähenes see minimaalseks – 17:16. Põlvalased alustasid teist poolaega hästi ning pärast kaht Kristjan Muuga väravat juhiti 20:16.

Jaanuaris toimuvale EM-finaalturniirile pääsenud Läti koondislastest kubiseval Tenaxil oli aga käike veel varuks. Vahe vähendati kolme järjestikuse värava toel ühele ning 44. minutil mindi 24:23 juhtima. Serviti visked ei tahtnud kuidagi väravaraamidesse mahtuda või siis pareeris need 37-aastane Ivars Lacis.

Timmo tabamusest jõuti veel 47. minutil viigiseisuni 25:25, kuid Tenax sai siis kahega ette ning edu enam käest ei andnud. 31:29 olid lõpuks Läti meistri võidunumbrid Eesti meistri üle. Timmo viskas viis, Pihus, Sillaste ja Tšezlov neli väravat, vastastest tegi enim pahandust Nikita Pančenko kuue tabamusega.

B-alagrupis kujunes kahe Eesti klubi omavaheline vastasseis üllatavalt ühepoolseks. Ehkki Aleksander Pertelson viis karistusviskest Viljandi HC juhtima, siis jäi see pikaks ajaks ainsaks mulkide väravaks ning HC Tallinn põgenes 6:1 ette. Kuidagi ei suutnud Viljandi lahti muukida pealinlaste head kaitset ning Armis Priskuski tegi suurepäraseid tõrjeid.

Tallinn võitis avapoolaja 12:5, kasvatas teisel pooltunnil parimal juhul vahe 14 väravani ning võitis lõpuks 26:17. Kaspar Lees tabas kõik neli sooritatud karistusviset ja sai kokku kirja kuus väravat, Rauno Aus ja Marek Karu lisasid neli. Viljandi poolel jäi Mikk Variku ja Raiko Roosna arvele kolm väravat.

Kehra naasis pärast pikka pausi Balti liigas võitude teele

Läti meistrivõistluste hõbedat Riia Celtnieksi võõrustanud HC Kehra/Horizon Pulp&Paper jäi kohtumise algul tagaajaja ossa. Lätlased kasutasid hästi kiirrünnakuid, mida osavalt algatas rahvuskoondise väravavaht Raitis Purinš. Leedu kohtunikud võtsid karmi liini ning mitmelgi puhul oli üks või teine tiim platsil nelja väljakumängijaga.

Kehralased jõudsid 15. minutil 7:7 viigini, jäid küll siis veel kahega taha, ent peagi mindi juhtima. Dmõtro Jankovski ja David Mamporia kasvatasid 26. minutil edu 13:10 peale ning puhkama mindi seisul 15:13. Teist poolaega alustasid võõrustajad kahemehelises ülekaalus, kuid eest hakati vastasel libisema täiskoosseisudes mängides.

Kehra tõmbas kavalalt mängutempo alla, leidis lahendusi pikkade positsioonirünnakutega ja 35. minutiks juhiti 19:14. Lõplikult murti Celtnieksi selgroog tosin minutit enne lõppu. Mikk Aasmaa tegi mitu head tõrjet, Sergio-Silver Kreegimaa realiseeris kiirrünnakuid ning 48. minutil oli Kehra ees 28:20.

Viimastel minutitel lasti Celtnieks küll lähemale, aga mitte liiga ohtlikult ning nii saadi esimene võit Balti liigas pärast 2018. aasta märtsikuud, tulemusega 32:28. Jankovski viskas kehralaste kasuks kaheksa, Vladislav Naumenko seitse ning Kreegimaa ja Janar Mägi viis väravat.

“Pink on meil lühike, nii oli pikkade rünnakute taktika planeeritud. Õnneks tabasime täna viskeid väga hea protsendiga, vastasel juhul olnuks keeruline. Lisaks olime eelnevalt analüüsinud, kust Celtnieks peamiselt ründab ning tegime hea kaitsega selle neile raskeks,” kommenteeris Kehra peatreener Mart Raudsepp handball.ee lehele.