Kehra ja Tallinn astusid suure sammu poolfinaali suunas

-Jüri Lepp, HC Tallinna käsipallimeeskond | Foto: Siim Semiskar

Käsipalli meeste meistriliigas alustati teisipäeval veerandfinaalseeriatega. Avamängud osutusid veidi üllatavaltki ühepoolseteks, sest HC Tallinn alistas võõrsil Põlva Coopi 35:23 (18:9) ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper kodus HC Viimsi/Tööriistamarketi 39:23 (23:8). Kahe võiduni peetava seeria teised kohtumised peetakse juba sel neljapäeval.

Põlvas kohtusid eeldatavalt võrdsemas vastasseisus kohalik Coop ja HC Tallinn, keda põhiturniiri neljanda ja viiendana jäi lahutama vaid kaks punkti. Külalised alustasid võimsalt, eriti just koondisekogemustega Marko Slastinovski ja Robin Obergi vedamisel. Võõrustajatel läks avavärava saavutamisega aega üle viie minuti ja kui mängitud oli kuraditosin minutit, juhtis Tallinn 8:2.

Ei aidanud Coopi peatreeneri Kalmer Mustingu minutilised mõttepausidki – pealinlaste eduseis kasvas veelgi, ehkki Christofer Viilop Coopi väravasuul tõrjus nii Slastinovski kui Enrico Antoni karistuvisked. Kaks minutit enne poolajavilet juhtis Tallinn juba 17:7 ja vaheajaks oli tablool seis 9:18.

Külaliste kaheksa- või üheksaväravaline edu püsis pikalt, kuniks Tallinn tegi 4:0 vahespurdi ja juhtis teise pooltunni keskpaigas 25:13. Ühekohaliseks Coopil vahet enam vähendada ei õnnestunudki ning Tallinn sai tulemusega 35:23 kindla võidu.

Pealinna klubi eest said käe valgeks kõik kümme väljakumängijat. Meistriliiga parim snaiper Slastinovski viskas üleplatsimehena üheksa, Oberg ja Jorma Käsper viis ning Sander Sven Annula neli väravat. Põlvalaste täpsemad olid Andreas Rikken kuue, Alfred Timmo viie, Mihkel Muld ja Tõnis Kase nelja tabamusega.

Teise veerandfinaali avamäng Kehras kulges veelgi ühepoolsemalt, külalised Viimsist jäid kiirelt tagaajaja ossa. Eriti võimas oli HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi poolaja lõpp, sest kui 20. minutiks juhiti 12:6, siis kümme minutit hiljem mindi puhkepausile juba 23:8 eduseisus! Kaheksal kehralasel oli selleks ajaks kirjas enam kui üks tabamus.

Teine pooltund algas nagu esimene lõppes – väravatesajuga Kehra poolt kui neli vastuseta tabamust nelja minutiga aitasid võõrustajad 27:8 ette. Viimsi meeskonna tänavune suurim kaotus oli 21-väravaline ja nii hullusti 1997. aastal klubiajaloo ainsa meistritiitli võitnud külalised kaotada ei tahtnud.

Viimsi hoidis Kehrat pikalt kuival, võitis kümneminutilise perioodi 7:1 ja tosin minutit enne lõppu oli seis tablool 31:18. Kehra peatreener Kaupo Liiva andis julgelt mänguaega kõigile ning ületati HC Tallinna saavutus, kuna tabamuse said kirja 13 platsimängijat, neist noorimana esmaspäeval 16-aastaseks saanud Sergio-Silver Kreegimaa.

Lõpuvile kõlades olid Kehra võidunumbrid 39:23. Nikita Jermaševitš tabas kuus, Dmõtro Jankovski ja Abdel Djalil Machou viis ning Kaspar Lees ja Indrek Normak neli korda. Viimsilastest viskas Tarmo Ulla kuus, Mihkel Vaher viis ning Priit Poks ja Karl-Mihkel Seenmaa neli väravat.