fbpx
Close

Kehra julm kaitse ja noore mehe rauast närvid ehk ülevaade meistriliiga esimese vooru statistikast

Avatar
– Mathias Rebane ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper | Fotod: Helin Potter

Nüüd, kus meistriliiga esimene voor on selja taga ning kõik võistkonnad on pidanud viis kohtumist, vaatab Käsipall24.ee tagasi eelnenule ning otsime käsipalliliidu statistikast numbreid, mis meile eriti silma jäävad.

Üldtabel

Kuigi meistriliiga voor algas mõne üllatusega, kui muuseas alistas VIljandi HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi ning SK Tapa võitis HC Tallinnat, siis esimese ringi lõpuks tundub kõik jälle paika loksunud olevat ning esikolmiku moodustavad hooaja eel sinna ennustatud Serviti, Tallinn ja Kehra.

Kui vaadata peale väravatevahele, siis vaatamata sellele, et Põlva on pidanud vastu võtma ühe kaotuse pealinna tiimilt, jäi nende suhe ikka +48, mis tähendab, et ülejäänud neli vastast alistati koguni keskmiselt 13,3 väravaga. Negatiivse poole pealt paistab silma Aruküla/Audentes, kes vaatamata paarile heale sooritusele kodusaalis on siiski kohtumised kaotanud keskmiselt kümne tabamusega.

Resultatiivsus

Skoorijate edetabeli tipust leiame nii mitmedki enda võistkonna vaieldamatud liidrid. Esimesel kohal on Dmitriy Yankovskiy 32 väravaga, talle järgnevad Kaspar Lees, Aleksander Oganezov ja Henri Sillaste vastavalt 28, 25 ning 25 tabamusega. Viimasel kolmel on ka kõigil peetud üks kohtumine vähem, mis teeb esineliku keskmised suhteliselt võrdseks. Kui vaadata just seda viimast statistikat, siis on näha kindlasti, et Viljandi igatseb kaitseväkke läinud Simon Drõgini ja Tapa vigastatud Rail Ageni panust, kelle kohad üldtabelis ei ole küll kõrged, kuid mehed on visanud nendes kohtumistes, kus nad on osalenud keskmiselt pea viis väravat.

Seitsme meetri karistusvisked

Viljandit esindav Sergei Rodjukov jätkab siin sealt, kus ta eelmisel hooajal pooleli jäi (2018/19 viskas mees 94 protsendilise tabavusega koguni 62 väravat seitsme meetri joonelt – toim.) ning on seni skoorinud kõik seitse karistusviset, mis talle usaldatud on. Väga head närvi on selles statistikas näidanud Serviti noor mängumees Mathias Rebane, kes juhib tabelit kaheksa tabamusega ning on eksinud vaid ühe korra.

Karistused

Sellest kategooriast rääkimist peame alustama Kehra esindajatest. Horizoni välismängijaid on esindatud kõikide kategooria tippudes. Näiteks kaheminutiliste karistuste tabeli Top 8 hulgast leiame koguni neli selle tiimi meest (Vladyslav Naumenko juhib tabelit seitsme eemaldamisega, Anton Barouski on kolmas viiega, Yankovskiy kuues neljaga ja Uvis Strazdinš sama arvuga kaheksas)

Punaseid kaarte on jagatud viiele mängijale, kelle seas on kaks Kehra (Barouski, Naumenko) ja kaks HC Tallinna meest (Rainer Kelk ja Marek Karu). Lisaks neile leiame siit ka SK Tapa esindaja Mihkel Koppelman, kes figureerib kõigi karistuste tabelite tipus (kollaste kaartide arvestuses jagab ta teist kohta ning kahe minutiliste eemaldamiste statististikas leiame mehe samalt positsioonilt kuue korraga)

Huvitava faktina võib siia lisada, et kuigi väravavahte karistuste tabelitest tihti ei leia, siis Tapa puurilukk Mikola Naum jagab kõrget teist kohta kollaste kaartide arvestuses.

Loe Lisaks:

Käsipall24.ee meistriliiga esimese vooru All-Star koosseis

 

 

 

scroll to top