Kehra kindlustas koha Balti liiga veerandfinaalis, Viljandi lõpetas pika võidupõua

-Uvis Strazdinš | Foto: Eesti Käsipalliliit

Kõik neli Eesti klubi olid võistlustules Balti liiga põhiturniiri viimase nädalavahetuse avapäeval. Tähtsaima võidu võttis HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, alistades Kaunase Granitas-Karysi 26:24 (11:10). Viljandi HC kirjutas tabelisse hooaja avavõidu, olles 34:30 (16:14) parem Riia Celtnieksist. Põlva Serviti ja HC Tallinn said kirja kaotuse.

Eesti klubide seisukohast tähtsaim kohtumine Kehra spordihoones algas tasavägiselt. Kaunase Granitas-Karys realiseeris hästi karistusviskeid ja juhtis seitsmendal minutil 4:3. Siis aga panid kehralased võimsa kaitsetöö ja väravavaht Viktor Nikolajevi tõrjete abil värava kümneks minutiks lukku, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Mart Raudsepp: vahepeal tundus, et meie kodusaaliseeria lõpeb

Kaks järjestikust tabamust Uvis Strazdinšilt viisid Kehra 7:4 juhtima, ent peagi tuli just rünnakul väike mõõnaperiood ning 23. minutil jõudsid leedukad 8:8 viigini. Uuesti sai kodumeeskond Janar Mägi ja Strazdinši tabamuste järel kahega ette ning poolajapausile mindi 11:10 eduseisus.

Granitas-Karys tegi tugeva alguse teisele pooltunnile ja viigiseisult 14:14 spurtis 38. minutiks 17:14 ette. Kaheksa minutit hiljem juhtisid külalised nelja väravaga, 22:18, kui algas kehralaste võitluslik tagaajamine. Strazdinš algatas selle, kuid lätlasega jagas peaosa ukrainlane Dmõtro Jankovski, visates 5:0 vahespurdi ajal kolm väravat ja Kehra juhtis 23:22!

Lõpuminutid olid närvilised, ent Kehra edu käest ei andnud ning võitis 26:24, kindlustades ühtlasi aastase vaheaja järel pääsu Balti liiga veerandfinaali. Strazdinš ja Jankovski viskasid seitse väravat, Vladislav Naumenko lisas viis ja Mägi neli. Pühapäeval kohtub Kehra alagrupi esikoha nimel Vilniuse VHC Šviesaga, kel hetkel tabelis punkti rohkem.

“Vahepeal juba tundus, et meie kodusaaliseeria lõpeb, aga muutes kaitse 5-1 peale ja aktiivsemaks, saime uuesti mängu käima. Realiseerimisega olime suures hädas ja muidugi mängis vastaste väravavaht ka hästi. Aga kuidagi suutsime selle kohtumise ikka enda kasuks kallutada ja väga magusa võidu võtta,” sõnas Kehra peatreener Mart Raudsepp.

HC Tallinn kohtus Raasikul B-alagrupi liidri Šviesaga, juhtis kogu avapoolaja, ent jäi teisel värava-kahega taha. Uuesti saadi veel 19:18 juhtima ning 51. minutil oli tablool 21:21 viik, ent leedukad tegid tugeva lõpu ja võitsid 29:23. Pealinlaste kasuks viskas Robin Oberg viis ja Rauno Aus neli väravat. Pühapäeval kell 16 kohtutakse Sõle spordikeskuses Granitasega.

Viljandi lõpetas pika võidupõua

Viljandi HC oli enne laupäeva Balti liigas 19 mängu võiduta, külla sõitnud Riia Celtnieks sai vahetult enne avavilet teada, et lootused veerandfinaali edeneda kadusid koos Kehra võiduga. Kodumeeskond kasutas vastase võimaliku motivatsioonilanguse hästi ära ja sai kümnendaks minutiks juba 6:2 juhtima.

Riialased tulid mängu tagasi ning said omakorda 10:8 ette. Mulgid aga võitlesid hästi ja puhkepausiks võeti kaasa 16:14 edu. Teist pooltundigi alustati teravalt ja 38. minutil tegi Mihkel Lõpp 19:15. Lätlased jõudsid veel korduvalt viigini, aga seisul 25:25 spurtis Viljandi uuesti.

Kristjan Kooviti ja Hendrik Koksi tabamustele lisas Varik kaks ning Viljandi juhtis 29:25. Lähemale kui kaks väravat Celtnieksi enam ei lubatud ja saadi kahe aasta jooksul Balti liigas esimene võit tulemusega 34:30. 16-aastane Koks tabas kümme korda, realiseerides kõik kuus karistusviset, Varik ja Kristo Järve lisasid seitse väravat.

“Tänane mäng tõestas, miks me Balti liigas osaleme. Juba viimasel Leedu-reisil, aga eriti täna oli silmaga näha, kuidas noorte mängijate enesekindlus kasvab. Seega tervikuna võib Balti liiga hooajaga kindlasti rahul olla. Alati võiks rohkem punkte ja võite saada, Eesti-mängudest erinev kogemus on väga väärtuslik,” sõnas Viljandi peatreener Marko Koks handball.ee lehel.

Serviti jäi võõrsil alla tiitlikaitsja Cocksile

Põlva Serviti külastas laupäeval viimase nelja aasta Balti liiga tšempioni Riihimäe Cocksi. Kohtumise algul tuli väravaid vägagi tihedalt ja viiendal minutil juhtis Soome meister 4:3. Poolaja keskel hakkasid võõrustajad eest libisema, said 10:6 ette ja vaheajale läksid eduseisus 14:10.

Põlvalased alustasid teist pooltundi hästi ning 36. minutil vähendas Ülljo Pihus vahe minimaalseks, 16:15. Viis minutit hiljem sai Serviti esmakordselt kohtumises juhtima, kui Kristjan Muuga lõikas palli vahelt ja tegi kiirrünnakust 18:17. Eesti meistri mängu pärssisid kaheminutilised eemaldamised ning Cocks viskas kolm väravat järjest, juhtides 20:18.

Serviti võitles ja viis minutit enne lõpuvilet tuli Henri Sillaste viskest jälle viik, 23:23. Enamaks aga jõudu ei jätkunud, uuesti jäädi vähemusse ning vastaste liider Nico Rönnberg tabas kolm korda järjest, juhtides Cocksi 27:23 võiduni. Põlvalaste kasuks viskas Sillaste kuus, Henri Hiiend viis ning Mathias Rebane ja Stanislav Holodjuk kolm väravat.

“Pika sõidu tõttu olid meestel avapoolajal jalad tuimad, aga teisel saime mängu käima. Eriti hakkas toimima kaitse, mille pealt tuli teravaid rünnakuidki. Mitmel korral oli võimalusi mäng ära otsustada, kuid jätsime need kasutamata. Lõpp läks kahjuks eemaldamiste nahka,” kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting.