Kehra lõpetab avaringi liidrina, Serviti tihedalt kannul

-Kaupo Liiva ning HC Kehra /Horizon Pulp&Paper | Foto: Siim Semiskar

Käsipalli Eesti meeste meistriliigas tehti kolmapäeval algust esimese ringi viimase vooru mängudega. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper oli kodusaalis 39:25 (19:11) üle HC Viimsi/Tööriistamarketist ning nende lähim jälitaja Põlva Serviti purustas samuti kodus Aruküla/Audentese 41:12 (22:5). Kehral on liidrina 13, Servitil teisena 11 punkti.

Ehkki Kehras kohtusid liigaliider ja tabeli viimane, siis mingit aukartust viimsilased välja ei näidanud. Esimesed kümmekond minutit mängiti sarnase käsikirja järgi – Viimsi läks juhtima, Kehra viigistas. Alles 11. minutil viis Uvis Strazdinš võõrustajad esmakordselt ette, tehes seisuks 5:4.

Andrei Vahnovitši kaks tabamust kasvatasid edu veelgi ning 18. minutil tuli Janar Mägi viskest 10:5. Edu võinuks suuremgi olla, ent viimsilaste puurilukk Margus Õun peatas kaks karistusviset. Vahe vähenes põgusalt, kuid siis sattus hoogu lätlasest paremäär Strazdinš, keda teiselt äärelt toetas Kaspar Lees ja poolajavileks olid Kehra edunumbrid 19:11.

Viimsi polnud alistunud ning eriti isukalt väljus riietusruumist vasakäär Rail Ageni, kes nelja minutiga neli väravat viskas! Seisul 20:15 eemaldati külalistel Andre Sild, Lees eksis karistusviskel, ent parandas end peagi. Kaks järjestikust väravat Eesti koondise vasakäärelt aitasid taastada kehralaste kaheksaväravalise edu seisuks 23:15.

Oluliselt lähemale Viimsi enam ei saanud, ehkki Kehra jäi neljaks minutiks vähemusse ja 3:0 vahespurdi toel jõuti seisuni 28:21. Enamaks jaksu polnud ja liigaliider jätkab pärast 39:25 võitu kaotuseta. Lees ja Strazdinš viskasid võitjate kasuks seitse ning Mägi kuus väravat, Viimsi täpsemad olid Ageni kaheksa ning Sild ja Martin Adamson viie tabamusega.

Põlvas võõrustas tiitlikaitsja Serviti Aruküla/Audentest, kel oli probleeme koosseisuga ning kaasas vaid kaheksa pallurit. Kodumeeskonna peatreener Kalmer Musting omas luksust enne nädalavahetusel toimuvat karikavõistluste finaalturniiri anda puhkust Eston Varuskile, Indrek Neemele ja Kristjan Muugale.

Martin Noodla hoolealustel kulges kõik siiski kenasti kuni kaheksanda minuti ja seisuni 3:3. Järgmise tosina minuti jooksul viskasid väravaid aga ainult põlvalased ja enne, kui Markus Kask külaliste poolel pika põua 21. minutil lõpetas, juhtis Serviti juba 15:3! Tõsisemat tagaajamist ei toimunud ja võõrustajate edu ainult kasvas.

Pidurdamatus hoos olid Serviti kiired ääremängijad Henri Sillaste ja Sander Sarapuu, kes kahe peale avapoolajal 12 korda tabasid. Vaheajale mindi seisul 22:5 ning võis tõdeda, et nii vähe väravaid ühe poolajaga kui Aruküla/Audentes neljapäeval Põlvas, polnud sel hooajal veel keegi visanud.

Teisel poolajal mängupilt ei muutunud ja Serviti 41:12 võit purustas kohe mitu käimasoleva hooaja rekordit – tosin väravat on väikseim arv, mida üks tiim visanud ning 29-väravaline vahe on senise 26 mängu peale suurim. Sillaste viskas Serviti kasuks üheksa, Sarapuu kaheksa ja Martin Grištsuk kuus väravat, kaotajatest jäi Kase arvele viis tabamust.