Kehra lõpetas Viljandi võidukäigu, Tallinn jätkab tagumises nelikus edukalt

-Kaupo Liiva ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper | Foto: Siim Semiskar

Meeste meistriliigas peeti kõik eelviimase vooru kohtumised kolmapäeva õhtul. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper lõpetas võõrsil Viljandi HC seitsmemänguliseks veninud võiduseeria, võttes 33:20 (15:11) võidu. Kaks punkti said tabelisse juurde ka Põlva Serviti, HC Tallinn ja HC Viimsi/Tööriistamarket.

Viljandi spordihoones alustasid mullune pronks ja hõbe võrdselt, ent siis viskasid kehralased kahe minutiga viis väravat vastaste ühe vastu ning juhtisid 7. minutiks 8:4. Resultatiivse alguse järel said mõlemad meeskonnad kaitse toimima ja järgmise 11 minutiga tabas kumbki tiim vaid korra. Mikola Naum Kehra väravasuul tõrjus selle perioodi jooksul kaks karistusviset.

Pärast Indrek Normaku kaht tabamust juhtis Kehra parimal juhul 12:7 ning läks puhkepausile 15:11 eduseisus. Kui vahe teisel pooltunnil veelgi kasvama hakkas, võttis Viljandi peatreener Marko Koks lühikese aja sees kaks minutilist vaheaega, ent abi polnud neistki – 43. minutiks juhtis Kehra juba 23:13.

Peamiselt Kristo Voika väravatest suutsid võõrustajad vahet vähendada, ent mitte piisavalt ja Kehra sai 30:22 võidu. Normak ja Dmõtro Jankovski viskasid kehralaste poolel kuus ning Kaspar Lees viis väravat. Kaotajatest oli täpseim Voika üheksa tabamusega, Andrei Hapal ja Kristjan Koovit lisasid vastavalt kuus ja kolm väravat.

Teises tugevama vahegrupi kohtumises mängisid omavahel kaks Põlva meeskonda. Serviti sai pidevalt Coopi vastu nelja- või viieväravalise edu, ent ikka ja jälle suutsid noorema põlvkonna põlvalased kahe tabamuse kaugusele tulla. Vaheajaks juhtis siiski Serviti 19:15. Tiitlikaitsja tegi kõik selgeks teise poolaja algul, 7:1 vahespurdiga.

Parimal juhul juhtis Serviti juba 13 väravaga, aga lõpuvile kõlades olid võidunumbrid 37:28. Henri Sillaste tabas kaheksa, Hendrik Varul viis ja Sander Sarapuu neli korda, kusjuures käe said valgeks 11 Serviti pallurit. Coopi poolel viskasid Andreas Rikken kaheksa ja Markel Veiko kuus väravat.

Nõrgemas vahegrupis alustas HC Tallinn kodusaalis tormiliselt SK Tapa vastu, asudes 6:0 juhtima enne kui Gert Trofimov 11. minutil külaliste avavärava viskas. Pealinlased olid juba 13:3 ees, kuid Tapal õnnestus vaheajavileks vahet kolme värava võrra vähendada – 15:8. Võrdse teise pooltunni alguse järel tegid tapalased 4:0 vahespurdi ja jõudsid nelja värava kaugusele, 17:13.

Tallinna peatreener Jüri Lepp võttis minutilise mõttepausi ja meeskond reageeris omakorda nelja võrku lennanud palliga. Tapa enam ohtlikuks ei saanud ja Tallinn noppis viienda järjestikuse võidu tulemusega 31:19. Markus Viitkar viskas võitjate kasuks kaheksa, Enrico Anton viis ning Robin Oberg ja Jorma Käsper neli väravat. Tapalaste täpseimad olid Trofimov, Marten Saar ja vaid 14-aastane Endrik Jaanis nelja tabamusega.

HC Viimsi/Tööriistamarket pidi kodumängus Aruküla/Audentese vastu hakkama saama oma tänavuse hooaja kolme parema snaiprita, sest erinevatel põhjustel puudusid nii Otto Karl Kont, Aleksander Oganezov kui Tarmo Ulla. Külalised seda tõsiasja ära kasutada ei suutnud, jäid kiirelt taha ning kaotasid poolaja 7:15.

Arukülalased üritasid teisel pooltunnil kõvasti, kuid lähemale kui viis väravat ei saadud. Kodumeeskond kirjutas tabelisse hooaja üheksanda võidu tulemusega 26:20. Priit Poks viskas viis, Taavi Tilgre, Mihkel Tamm ja Arlo Talmar neli väravat, kaotajate poolel sai Aleksander Kesküla kirja neli ning Markus Oliver Mädo ja Andre Sild kolm tabamust.