Kehra naiskond võttis ajaloolise võidu

-Kaupo Liiva | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste käsipallikarikavõistlustel alistas Kehra võõrsil Tallinna 24:22 (17:10). Tegemist oli debütant Kehra lühikese ajaloo esimese võiduga.

Tasavägiselt alanud kohtumises juhtisid külalised 20. minutil 8:7 ning kolm minutit hiljem 10:8. Siis tabas tallinlannasid mõõn, mille jooksul kehralannad tegid 6:0 vahespurdi ning puhkama mindi debütandi kaheväravalises eduseisus.

Tallinn aga ei murdunud ning vähendas 12:19 kaotusseisus 43. minutiks vahe 16:20 peale. Kolm minutit hiljem juhtis Kehra 22:17, kuid Tallinn jõudis Mileene Roovi tabamusest kaheksa minutit enne lõpusireeni ühe värava kaugusele 21:22. Siis said tallinlannad Anne-Liisa Elbrecht ja Cristlin Kuldmaa 56. minutil kaheminutilise karistuse ning Karina Mere täpne seitsmemeetri karistusvise viis Kehra neli minutit enne lõppu ette 23:21. Kuigi minut hiljem vastas samaga Tallinna naiskonna resultatiivseim mängija Mari Helstein, suurendas Valeria Semenko kohe külaliste edu kahele tabamusele. Kuna viimasel kolmel minutil väravaid ei visatud, võtsid Kaupo Liiva hoolealused ajaloolise võidu.

Kehra suurimateks skooritegijateks osutusid Karina Adissova kuue ning Mere ja Merili Heinla nelja väravaga. Tallinna parimad olid Helstein üheksa, Roov nelja ning Anne-Liisa Elbrecht kolme tabamusega.

Kehra hoiab turniiritabelis kolmest mängust teenitud kahe punktiga neljandat kohta. Mõlemad senised kohtumised kaotanud Tallinn on viimasel ehk viiendal positsioonil.