Kehra/Primend lükkas Tallase turniiritabeli punaseks laternaks

-Janar Mägi | Foto: Siim Semiskar

Eesti käsipallimeistrivõistluste esiliigas peeti järjekordne kohtumine, kui Kehras läksid vastamisi kaks seni võiduta olnud meeskonda. HC Kehra/Primend sai 35:25 (16:10) jagu HC Tallasest, kirjutas tabelisse esimesed punktid ning kukutas tänase alistatu esiliigas viimasele astmele.

Vähem kui 24 tundi varem olid meistriliigas tipplahingu maha pidanud HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja HC Tallinn. Nüüdki kasutasid mõlema klubi reservkoosseisud mitmeid esindusmeeskonna pallureid. Janar Mägi juhendatav HC Kehra/Primend haaras ohjad ning sai ette 5:2 ja veerandtunnise mängu järel 9:4.

Johannes Treimanise ja Martti Viitkari tabamustega üritasid pealinlased vahet vähendada, kuid Kehra tegid skoori pea kõik mängumehed. Ainuüksi avapoolajal said käe valgeks üheksa pallurit ning neljaväravaline vahe kasvas David Mamporia ja Kristjan Luugi täpsete visete toel viimasel minutil 16:10-ni.

Mullu said mõlemad tiimid esiliiga põhiturniiril omavahelistes mängudes koduvõidu ning sama valem tundub jätkuvat sel aastalgi. Hooaega kolme kaotusega alustanud Kehra/Primend startis teisele pooltunnile nagu esimene lõpetati – Martin Nerut ja Mamporia kasvatasid eduseisu juba kaheksale väravale.

Markus Oliver Mädo tabas Tallase poolelt kolm karistusviset järjest, ent kehralastel tundusid vastused alati olemas olevat ning väiksemaks kui viis väravat vahe ei vähenenud. Heasse hoogu sattusid Mihhail Kašuba ja 16-aastane Naatan Pikkel, kelle väravatest taastus 41. minutiks kaheksane vahe, 23:15.

Kodumeeskond kasvatas peagi edu kahekohalise numbrini ning sai tabelisse 35:25 avavõidu näol esimesed punktid. Kašuba ja Mamporia viskasid Kehra/Primendi kasuks kuus ja Pikkel viis väravat, HC Tallase poolel olid täpsemad Mädo viie, Viitkar ja Karel Meriste nelja tabamusega.