fbpx
Close

Kehra sai Balti liigas teise võidu, Serviti avas punktiarve

Avatar
-Viskel on Sander Sarapuu Põlva Servitist | Foto: Helin Potter

Pühapäevased mängud Balti liigas tõid selle nädalavahetuse teise võidu HC Kehra/Horizon Pulp&Paperile, kes alistas koduse konkurendi Viljandi HC 31:26 (15:12). Põlva Serviti tegi 23:23 (12:14) viigi Zaporožje ZTR-iga ning HC Tallinn kaotas kõige napimalt ehk 29:30 (15:14) Riia Celtnieksile.

Kehra asus täiseduga Balti liiga B-alagrupi liidriks, Tallinnal on kaks silma ja Viljandi on kahe mängu järel punktita. A-alagrupis juhib valitsev meister Riihimäe Cocks, kes sai sel nädalavahetusel kaks võitu, Minski SKA-l ja Dobele Tenaxil on kaks silma, ZTR ja Serviti said täna tabelisse esimese punkti ning Klaipeda Dragunasel on kirjas üks kaotus, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Kehra alistas Viljandi viie väravaga

Kodusaalis mänginud Kehra alustas hästi ja sai 3:1 algedu. Viljandit tabas valus kaotus juba kaheksandal minutil, kui põlvevigastuse tõttu lahkus platsilt Sergei Rodjukov. Mulgid jõudsid siiski viigini ja läksid 20. minutil Andrei Hapali viskest 10:9 juhtimagi. Poolaja võitis siiski kodumeeskond 15:12 ja hakkas teise pooltunni algul edu jõudsalt suurendama.

Kehra kasvatas 42. minutil edu 23:16 peale ja ehkki Viljandi tegi veel kolmeväravalise spurdi, polnud võitjas kahtlust. 31:26 edusse andsid suurima panuse Sergio-Silver Kreegimaa ja Vladislav Naumenko üheksa väravaga, Dmõtro Jankovski lisas viis. Viljandil tabas Mikk Varik kuus ning Hapal ja Hendrik Koks neli korda.

“Eks lootsime nädalavahetusest ikka paremaid tulemusi kui kaks kaotust. Episooditi tegime päris ilusaid asju, aga tundus, et neljapäevane liigamäng Tapaga oli veel jalgades. Täna oli teravust veidi enam kui eile, aga kolm mängu nelja päevaga ja kõik võõrsil polnud kerge,” kommenteeris Viljandi peatreener Marko Koks handball.ee lehele.

“Peamiselt jäime hätta just üks-üks olukordades, nii kaitses kui rünnakul. Tundub, et paljudel meestel on asi peas kinni, sest jätkuvalt tulevad sisse ühed ja samad vead. Mängulugemine ja otsuste vastuvõtmine peavad paranema, muidu teeme vastastele võitmise lihtsaks,” analüüsis Koks.

Kalmer Musting: Varusk hoidis meid täna elus

Põlva Serviti oli enamuse mänguajast mulluse Balti liiga hõbedameeskonna Zaporožje ZTR-i vastu tagaajaja osas. Viigini jõudes järgnes üldjuhul mõõn ning vastane lasti uuesti paari-kolme väravaga eest. 57. minutil juhtis ZTR 23:21, siis tabas Anatoli Tšezlov ja pärast ukrainlaste möödaviset tõi põlvalaste venelasest mängujuht tabloole viigi.

ZTR ründas viimased 25 sekundit ja teenis koos sireeniga karistusviske, kuid suurepäraselt mänginud Eston Varusk tõrjus Andrei Akimenko viske! Tšezlov viskas Serviti kasuks üheksa ja Henri Sillaste viis väravat, vastastel tegid enim pahandust joonemängija Dmõtro Iltšenko ja Akimenko, kes tabasid viis korda.

“Võidetud punkt ja eilegi väärisime kaotusest enamat. Kaitsega võib mõlemal päeval rahule jääda, rünnakul on palju perioode, kus oleme hädas. Õnneks hakkas Tšezlov nii eile kui täna juba vaikselt mängu sisse saama. Aga loomulikult hoidis hiilgavalt esinenud Varusk meid täna elus,” kiitis Serviti peatreener Kalmer Musting kogenud väravavahti.

HC Tallinn jäi Riia Celtnieksi vastu 1:6 taha, ent tuli võideldes mängu tagasi. Ülimalt haarava etenduse – kus alates 28. minutist ei juhtinud kumbki meeskond enam kui ühe väravaga – kallutas lõpuks enda kasuks Läti meistrivõistluste hõbedatiim. Celtnieks võitis valgevenelase Aliaksei Haisa kaheksa värava toel 30:29 (14:15), pealinlastel viskas Marek Karu kuus ja Marko Slastinovski viis väravat.

“Mängujuht Haisa näitas meile õpetlikult ja fantastiliselt, kuidas peab joonele söötma. Olime siiski mängus kogu aeg sees ja lootsime lätlased üle joosta, aga seda ei juhtunud. Saime eurosarja eel kaks tugevat ja väga kasulikku mängu, sest just Sõle spordihoones peame mõlemad Challenge Cupi kohtumised,” hindas Tallinna peatreener Risto Lepp.

scroll to top