fbpx
Close

Kehra võitles, kuid Serviti võttis finaalseerias algedu

Avatar
-Põlva Serviti | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste käsipalli meistriliiga finaalseeria algas haarava kohtumisega Põlvas, kus kohalik Serviti võttis 29:25 (12:11) võidu ning asus kolme võiduni peetavat finaali 1-0 juhtima.

Finaalmängu närv oli ilmselgelt mõlemal meeskonnal sees, sest eriti avapoolajal tuli palju lohakaid lahendusi rünnakul ja ootamatut tehnilist praaki. Siiski sai tiitlikaitsja Serviti oluliselt paremini minema ja spurtis viie minutiga 5:1 juhtima. Kuus minutit hiljem oli kodumeeskonna eduseis 7:3, kuid siis hakkas Kehragi mängumootor tööle.

Põlvalaste mitmed ebaõnnestumised rünnakul kasutasid Kaspar Lees ja Dmõtro Jankovski ära kiirrünnakute näol, viimane tabas korra veel ja vahe oligi minimaalne. Pärast seitsmeminutilist väravapõuda oli lõpuks täpne Serviti vasaksisemine Carl-Eric Uibo. Lees aga realiseeris veel ühe kiirrünnaku ja 19. minutil tuli 17-aastase David Mamporia viskest tabloole viik 8:8.

Kehral oli ülejäänud avapoolaja 11 minuti jooksul korduvalt võimalusi kohtumist juhtima minna, ent see ei õnnestunud. Serviti edu hoidis peamiselt üleval Anatoli Tšezlov, heasse hoogu sattusid enne pausi ka mõlemad väravavahid – Eston Varusk ja Mikola Naum. Vaheajavileks oli võõrustajate edu minimaalne, 12:11.

Teise pooltunni esimesed minutid olid kui koopia kohtumise algusest – Serviti alustas 6:1 spurdiga. Erinevus oli aga, et 12-kordne Eesti meister jätkas sama hooga kauem. Kui kogu avapoolajaga visati tosin väravat, siis nüüd vajati sama koguseni jõudmiseks vaid 17 minutit. Suurepärast tööd tegi väravapostide vahel Varusk, kaitse pandi lukku ning rünnakul lendasid pea kõik lendu lastud pallid võrku.

47. minutiks juhtis Serviti 24:15 ning tundus, et mäng on tehtud. Eduseisus olles hakkas aga jälle siginema palju praaki, Kehra võitles ja hakkas tasapisi vahet vähendama. Lähemale kui nelja värava kaugusele siiski ei jõutud. Lõpuvile kõlades näitas tabloo põlvalaste võidunumbriteks 29:25.

Finaalseeriat mängudega 1-0 juhtima asunud tiitlikaitsja kasuks viskasid Tšezlov ja Uibo kuus ning Henri Sillaste ja Hendrik Varul viis väravat. Kaotajate poolel jäi mängu parimana Jankovski arvele seitse tabamust. Lees ja Indrek Normak toetasid nelja ning Abdel Djalil Machou kolme väravaga.

“Avapoolaeg oli raske – tegime lubamatult palju tehnilist praaki,” tunnistas Serviti peatreener Kalmer Musting. “Algedu järel püsis mäng tasakaalus ja oli väga võrdne. Teise poolaja esimese 15 minutiga loksusid jõujooned paika ja saime eest. Siis hakkasime jälle eksima, aga edu oli turvaline ning finaalmängudes pole tähtis skoor, vaid võit.”

Praagiteemast ei saanud mööda ka Kehra juhendaja Kaupo Liiva: “Sellistes mängudes pole lihtne olla tagaajaja osas, aga meiega nii juhtus. Kui esimesel poolajal suutsime oma praagiprotsendi kiirelt alla viia, siis teisel nii enam ei läinud. Mõlema poolaja alguses jäi meil kannatusest puudu – tahtsime liiga kiireid lahendusi ja nii need vead tulid.”

Finaalseeria järgmised mängud:

10.05.  19.00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti
13.05.  18.00  Põlva Serviti – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

Vajadusel:
16.05.  19.00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti
19.05.  18.00  Põlva Serviti – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

scroll to top