fbpx
Close

Kes on olnud läbi aegade kõige edukamad klubid Euroopa käsipallis?

Avatar
-Handball-planet.com-i läbi aegade parimate klubide edetabel | Foto: handball-planet.com

Handball-planet.com tegi massiivse uurimistöö, kus selgitati välja läbi aegade edukaimad Euroopa klubikäsipalli võistkonnad.

Tulemustes arvestati kõikide klubide saavutusi alates aastast 1957 neljas suurimas Euroopa liigas (Meistrite liiga, EHF Cup, Challenge Cup ja Cup winners Cup). Riigina on edukaimad loomulikult erinevate põlvkondade Saksamaa võistkonnad, kes kogu arvestuses edestasid kindlalt Hispaania klubisid.

Kes on olnud suurimad klubid Euroopa käsipalli ajaloos? Punktisüsteemis arvestati klubide osalemisi erinevates liigades ning jõudmist vähemalt poolfinaalidess.

Meistrite liiga (võitja sai 10 punkti, finalist 5 ning poolfinaali jõudmise eest sai 2.5
Cup Winners Cup (5, 2.5, 1.25)
EHF CUP (5, 2.5, 1.25)
Challenge Cup (2.5, 1.25, 0.62)

Nii nagu allolevaltelt piltidelt selgub on läbi aegade ülekaalukalt edukaim klubi Euroopa käsipalliajaloos Hispaania FC Barcelona Lassa, kelle punktisaak oli koguni 160, edestas järgmisi Saksamaa klubisid VFL Gummersbach, THW Kiel ning SC Madgeburg. Ehk meie jaoks üllatavaim võistkond tabeli tipus oli praegune Martin Grištšuki koduklubi Praha Dukla, kes asetus kuuendale kohale.

Nii nagu selgub artikli lõpus olevast viimasest pildist, on riigina on siiski ülevõimsalt parim käsipallimaa olnud Saksamaa, kelle klubid on teeninud enim punkte. Neile järgnevad suure vahe järel Hispaania, Rumeenia, Horvaatia ja Prantsusmaa. Eesti tiime kahjuks tabelist ei leia, küll aga on esindatud Leedu, Soome ning Venemaa võistkonnad.

Loe täispikkuses artiklit

Vaata kogu edetabelit

 

scroll to top