fbpx
Close

Kiluvõileib, kast õlut ja trennid ehk kuidas välismaal mängivad sportlased Eesti sünnipäeva tähistavad

Avatar
-Eesti lipu heiskamine | Foto: AFP/Scanpix

Palju Õnne Eesti! Käsipall24.ee vaatab tähtpäeva puhul peale sellele, kuidas meie välismaal elavad käsipallurid oma kodumaa sünnipäeva vastu võtavad.

“Suuri plaane tänaseks pole, aga toidulaual on kindlasti midagi kodumaa hõngulist ning taustaks jälgime aastapäevaga seotud telesaateid ETV kanalilt, ” ütlesid Prantsumaal palliv Jürgen Rooba ja Saksamaal elatist teeniv Rasmus Ots kui ühest suust.

“Pere tuli meeskonna pühapäevast mängu vaatama ning loomulikult võeti kaasa suitsuvorsti ning iga eestlase lauale sel päeval kuuluvad must leib ja kilu,” rääkis perele ja Eestile võidu kinkinud, Rootsi esiliigas palliv Hendrik Varul.

“Kahjuks sel aastal eriliselt tähistada ei jõua. Oleme terve perega mööda maailma laiali. Ma ise olen hetkel Hispaanias valmistumas eurosarja mänguks,” kommenteeris Sloveenias palliv Andris Celminš Käsipall24.ee lehele. “Eks elukaaslane toob Eesti kommi ja naudime seda. Eesti sünnipäeva puhul viin võistkonnale kasti õlut riietusruumi.”

“Veedame selle tähtpäeva oma naisega. Naudime Tallinnas kiluvõileibu,” lisas hetkel viisaprobleemide tõttu Eestis viibiv, kuid äsja Moskva klubiga liitunud Dener Jaanimaa.

Mitmetel sportlastel aga ei lasta iseseisvuspäeva üldse tähistada, kuna sport ei puhka ning välismaal Eesti iseseisvuspäeva puhul vaba päeva ei anta. “Ega meil siin punast püha pole. Tuleb teha kaks trenni, lõuna ajal taastusprotseduurid ning siis tahaks õhtul lihtsalt rahulikult puhata,” ütles Saksamaal käsipalli mängiv Mait Patrail. “Siin riigis ju sel puhul tähistada ei lasta, nii et mina õnnitlen oma kodumaad kaks korda harjutades,” lisas Tšehhis viibiv Kristo Voika. “Eilse mängu järel jõudsin täna koju alles kuue ajal hommikul ning seetõttu läheb päev tõenäoliselt sellest taastumiseks,” on ka Karl Roosna graafik tihe.

“Tiheda graafiku tõttu suuri plaane teha ei saa, aga eks on iseseisvuspäeval saanud traditsiooniks, et helistan vanematele ja soovin neile parimat, ükskõik, kus ma maailmas olen,” ütles Rootsi esiliigas mängiv Armi Pärt.

 

scroll to top