Kivikõva SEHA liiga võit läks teist aastat järjest Vardarile

-Skopje Vardar | Foto: AFP/Scanpix

Skopjes toimunud Lõuna- ja Ida-Euroopa käsipalliklubisid hõlmava SEHA liiga finaalturniiri võitis kohalik Vardar, kes alistas otsustavas matšis PPD Zagrebi 26:24 (14:13).

Tasavägiselt kulgenud kohtumises särasid 44. minutil tablool viiginumbrid 18:18, kuid kümme minutit hiljem juhtis valitsev Meistrite liiga võitja Vardar 25:20 ning võttis kaheväravalise võidu. Vardari resultatiivseimad mängijad olid Luka Cindric ja Dainis Kristopans viie tabamusega, Zagrebile tõi Zlatko Horvat parimana kaheksa tabamust.

Poolfinaalis sai Vardar 33:24 (17:14) jagu Bresti Meškovist ning Zagreb 29:28 (14:11) Celje Pivovarna Laškost. Pronksikohtumises oli Celje 31:28 (15:14) üle Brestist. Esinelikule järgnesid Velenje Gorenje, Prešovi Tatran, Skopje Metalurg, Nasice Nexe, Pancevo Dinamo ja Vojvodina.

Finaalturniiri parimaks mängijaks tunnistati Cindric ning sümboolsesse rivistusse valiti väravavaht Arpad Sterbik (RK Vardar Skopje), vasakäär Timur Dibirov (RK Vardar Skopje), vasaksisemine Domagoj Pavlovic (RK PPD Zagreb), mängujuht Cindric, paremsisemine Ziga Mlakar (RK Celje Pivovarna Lasko), paremäär Zlatko Horvat (RK PPD Zagreb), joonemängija Viatšeslav Šumak (Meškov Brest). Parima kaisemängija auhind läks Ilija Abutovicile (RK Vardar Skopje).