fbpx
Close

Kodus Sloveenia tiimile kõva lahingu andnud Põlva Serviti langes eurosarjast

Avatar
-Põlva Serviti | Foto: Siim Semiskar

Põlvas mängiti laupäeva õhtul Euroopa tugevuselt teise klubisarja ehk EHF Cupi avaringi korduskohtumine kohaliku Serviti ja Sloveenia klubi Ribnica RD Riko vahel. Külalised said napi 27:26 (12:12) võidu ning pääsesid teise ringi koondtulemusega 59:48, kus kohtuvad nüüd Minski SKA-ga.

Serviti peatreener Kalmer Musting tegi võrreldes võõrsilmänguga koosseisus kaks vahetust, tuues Denis Lõokese ja Mathias Rebase asemel meeskonda Jürgen Lepassoni ja Raiko Rudissaare. Nädal tagasi muret teinud pallikaotused ja võimaluste realiseerimata jätmine kimbutas nüüdki, kirjutab handball.ee

Riko sai 4:1 ette, visates sealjuures kaks väravat vähemusest. Stanislav Holodjuki ja Henri Hiiendi tabamused tõid põlvalased lähemale, aga 12. minutil juhtis Ribnica 7:4 ning Musting kasutas minutilist mõttepausi. Räägitu toimis, sest esmalt vähendas vahet Alfred Timmo ning siis tulid väravad Henri Sillastelt ja Holodjukilt.

Jätkus vägagi tasavägine mäng ning vaheajaks oli tablool 12:12 viik. Sillaste oli võõrustajate poolel visanud neli väravat. Vastastest tegid pahandust samad mehed, kes Ribnicaski, sest Gašper Horvati arvel oli neli ja Jan Pucelj’i nimel kolm tabamust.

Teise pooltunni algul viis Sillaste meie meistermeeskonna uuesti juhtima ja Timmo tegi veel 14:13, kuid siis järgnes mitu kaheminutilist karistust. Serviti jäi paari väravaga taha, võitles aga korralikult ja kuni seisuni 20:20 ei saanud kumbki tiim enamat kui üheväravaline edu. Siis jätsid aga eestlased neljal rünnakul järjest head olukorrad kasutamata ning Riko libises 24:20 ette.

Võitlus jätkus lõpuni, Serviti jõudis 26:26 viigini, ent praktiliselt lõpusireeniga lendas tosinalt meetrilt sooritatud efektne vise Lepassoni selja taha. Riko sai 27:26 võidu ja edenes järgmisse ringi. Sillaste viskas seitse, Timmo neli, Kristjan Muuga kolm, Hiiend, Holodjuk, Ülljo Pihus ja Otto Karl Kont kaks väravat ning Rudissaar, Indrek Neeme, Sander Sarapuu ja Carl-Eric Uibo lisasid ühe tabamuse. Horvat tabas Riko kasuks samuti seitse korda.

“Kahju, et kodus võita ei suutnud, aga vähemalt tõestasime, et suudame tugeva Sloveenia liiga medalimeeskonna vastu 60 minutit mängus olla. Jõud olid võrdsed, võibolla Rikol on veidi ühtlasemalt need jõud jagatud ja kindlasti on neil tagaliinis oluliselt enam viskearsenali,” sõnas Musting Eesti Käsipalliliidu pressiteates.

“Täna oli kindlasti parem esitus kui Sloveenias. Tuli küll sisse üks mõõn siin ja teine seal ning eriti mängu algul tegime palju kiirustatud otsuseid ja tehnilist praaki, aga tervikuna polnud mängupildil viga. Kahju, et euromängud on läbi, ent pikk hooaeg nii Eesti meistrivõistlustel kui Balti liigas seisab ees,” lisas Serviti peatreener.

scroll to top