fbpx
Close

Koduvõistkonnad ja kehvad ennustused ehk meie järeldused meistriliiga teisest voorust

Avatar
-Eesti Käsipalliliidu pressikonverents | Foto: Erakogu

Esimese vooru järel tehtud järeldused näitasid, et Käsipall24.ee selgeltnägemisega veel tegelema hakata ei saa ning teises ringis tõestasid meie meistriliiga võistkonnad, et pall on ümmargune ning juhtuda võib kõike. Nüüd vaatame peale uutele mängudele ja vaatame, milliseid tõsiasju me sealt leiame.

Meistriliiga teises voorus võttis mõneti üllatava võidu HC Tallinn, kui Kaspar Leesi debüüdi toel alistati Serviti 27:22. Teistes mängudes alistasid HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Viljandi HC vastavalt SK Tapa ja Aruküla/Audentese.

Koduvõistkondade eelis

Kui vaadata peale Euroopa eri sarjadele, siis tihtipeale antakse kodus olevale võistkonnale väike eelis. Meie arvates seda Eestis liiga palju pole viimastel aastatel olnud, kuid see hooaeg tunduvad asjad olevat teisiti. Kuues esimeses mängus on kõigis võitjana väljunud omas saalis palliv tiim. Täiseduga jätkav Viljandi on saanud mõlemad kohtumised pidada kodupubliku ees ja on saanud välja panna oma parima koosseisu ning tõstnud end medalitaotlejate ringi. Järgmises voorus kohtutakse samade plaanidega aastale vastu läinud Tapaga ning esimene vastase väljakul peetav matš teeb pildi jälle natuke selgemaks. Kas mulgid suudavad ka võõrsil samat tempot hoida? Nii Tapa esimeses, kui Kehra ja Tallinn teises ringis mängisid omal põrandal märgatavalt parema partii. Aruküla/Audentes seevastu on pidanud mõlemad võitlused võõrsil ning järgmine voor peaks näitama, kas nende kogu hooaeg tuleb sama raske, kui hetkel tundub.

Mis juhtus Servitiga?

Esiteks tuleb alustada tõdemusega, et julgete ennustuste tegemine võib pallimängudes ikka kiiresti ringiga hammustama tulla. Käsipall24.ee on korduvalt kirjutanud, et Serviti on suurfavoriit ning lausa korra, et nad ei kaota see hooaeg ühtegi kohtumist. Nii aga nagu elus ikka, tuli neil teises ringis kohe tunnistada pealinlaste paremust. Milles siis võis põhjus olla? Kas tõesti Kaspar Leesi lisandumisega oli Tallinn nii hea? Kas tegemist on lihtsalt eurosarjaks kõrgele sihitud vormikõvera hetkelise langusega? Nendele küsimustele vastuse annavad vaid tulevased kohtumised. Järgmise vooru mäng Kehraga peaks pilti natuke selgitama. Igaljuhul tuleb tõdeda, et Serviti kaotus teeb meistriliiga tulevased voorud kindlasti põnevamaks ning tundub, et selle hooaja sarja käiku on raskem ennustada, kui paar nädalat tagasi tundus.

Viisteist eemaldamist

Kehra ja Tapa omavahelises kohtumises nähti käsipallis harvanähtavat arvu eemaldamisi, kui võistkonnad teenisid neid kahepeale kokku lausa 15, mis tähendab, et põhimõtteliselt pool ajast oli väljakul vähemalt üks mängija vähem. Kui eelmine hooaeg sai enim punaseid kaarte teeninud Mihkel Koppelmann neid kogu aasta peale kolm, siis nüüd on kahe kohtumisega Anton Barouskil juba kaks kirjas.

 

Meistriliiga tabeliseis:

1. Viljandi HC 2 2 0 0 54:39 4
2. Põlva Serviti 2 1 0 1 62:45 2
3. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 2 1 0 1 52:46 2
4. HC Tallinn 2 1 0 1 47:43 2
5. SK Tapa 2 1 0 1 40:47 2
6. Aruküla/Audentes 2 0 0 2 32:67 0

Parimad väravakütid: Dmõtro Jankovski (Kehra) – 14, Volodimir Maslak (Viljandi) ja Mathias Rebane (Serviti) – 12, Janar Mägi (Kehra) ja Simon Drõgin (Viljandi) – 10, Rauno Aus (Tallinn), Aleksander Oganezov ja Martin Adamson (mõl. Tapa) – 9 väravat.

Meistriliiga 3. voor:

25.09.  19:00  Aruküla/Audentes – HC Tallinn

25.09.  19:00  Põlva Serviti – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

26.09.  19:00  SK Tapa – Viljandi HC

scroll to top