Kohtumise parimaks valitud Varik tüüris SIF-i võidusadamasse

-Sten Maasalu | Foto: Eesti Käsipalliliit

Käsipallurite Ott Variku ja Sten Maasalu koduklubi Siuntio IF alistas Soome meistrivõistluste kolmandas veerandfinaalis võõrsil 28:21 (17:11) Kauniaineni GrIFK-i ning juhib kolme võiduni peetavat seeriat mängudega 2-1.

Külalised tegid suurema vahe sisse avapoolaja keskel, kui viskasid 6:5 eduseisust kuus vastuseta väravat. SIF võitis poolaja kuue ja kogu kohtumise seitsme tabamusega. Mängu parimaks valitud Varik viskas üleplatsimehena seitse ja Maasalu kaks väravat. Variku realiseerimisprotsent oli 70 ning Maasalul 22.

Ardo Puna ja Sten Toomla tööandja Helsingi IFK jäi Karjaa BK-46 meeskonna vastu mängudega 1-2 taha, kaotades kolmanda matši võõrsil 21:28 (15:15). Võõrustajad asusid kohtumist 8:6 juhtima, kuid külalised pääsesid ette 12:9. Puhkama mindi siiski viigiseisul. Teisel poolajal libises BK-46 HIFK-lt eest ära, kui suurendas 20:19 eduseisu 26:20-le. Mängu kolmandaks täheks valitud Puna viskas üleplatsimehena kaheksa väravat, Toomla arvele kanti kaks tabamust. Puna realiseerimisprotsent oli 47 ning Toomlal 22.

SIF – GrIFK kohtuvad neljandas matšis kolmapäeval Siuntios ja HIFK – BK-46 neljapäeval Helsingis.