fbpx
Close

Koks: pääs poolfinaali ei ole utoopiline eesmärk

Avatar
-Eesti U18 käsipallikoondis | Foto: Helin Potter

Reedel alustab Eesti kuni 18-aastaste noormeeste käsipallikoondis Euroopa meistrivõistluste teise divisjoni turniiri Gruusias. 2000. aastal ja hiljem sündinute võistkonna vastasteks A-alagrupis on Šveits, Fääri saared, Makedoonia, Leedu ja Luksemburg. Kaks paremat pääsevad poolfinaali ning turniirivõitja kindlustab pääsme 2020. aasta U20 EM-finaalturniirile.

B-alagrupis mängivad Valgevene, Itaalia, Soome, Kreeka ja Gruusia. Teine sarnane 11-tiimi võistlus toimub samaaegselt Austrias ning mõlema turniiri võitjale on ettenähtud topeltauhind. Lisaks 2020. aasta U20 EM-pääsmele saavad võitvate riikide koondised koha ka sama aasta U18 EM-il. Tänavune U18 finaalturniir toimub 16 võistkonna osavõtul 9.-19. augustini Horvaatias.

Eesti koondise peatreener on Marko Koks ning teda abistavad Kalmer Musting ja Elmu Koppelmann. Võistkonna koosseisus on mängijaid Tallinnast, Põlvast, Viljandist, Tapalt, Arukülast ja Kehrast. Kolm pallurit – Alfred Timmo, Vahur Oolup ja Mathias Rebane – tegid mõned nädalad tagasi kaasa sarnasel turniiril U20 vanuseklassis, kus Eesti sai mäletatavasti seitsmenda koha.

“Oleme selle vanusega juba mitu aastat tööd teinud ja mullu mängisime Euroopa lahtistel meistrivõistlustel, kus saime tugevas seltskonnas viienda koha,” sõnas meeskonna peatreener. “Seega oleme mõõdukalt optimistlikud, sest eelmisel aastal alistasime näiteks Poola ja Iisraeli, kes tänavu EM-finaalturniiril 16 parema seas mängivad.”

Eesmärkidest rääkides kinnitas Koks, et madalamat kui alagrupis kahe hulka jõudmist ehk poolfinaali pääsu ei saa sihiks seada. “Usun, et see ei ole utoopiline eesmärk, ehkki kõiki vastaseid ei tunne. Kindlasti on šveitslased tugevad ja nemad on meil kohe avavastane, nii et see annab juba parema pildi nii meie endi seisukorrast kui ka võimalustest,” lisas Koks.

Lisaks kolmele mainitud mängijale, kes liitusid U20 koondise juurest, kuulub Eesti rivistusse mitu kohalikus meistriliigas juba tegusid tegevat noormeest. Simon Drõgin Viljandist, Martin Nerut ja David Mamporia Kehrast said eelmisel hooajal käsipallisõpradele vägagi tuttavaks. “Lisaksin meie võtmemängijate nimistusse veel Aruküla joonemängija Markus Kase, kellest loodan eriti just ründefaasis suurt tuge,” vihjas Koks.

“Ettevalmistus sujus kenasti, tegime Viljandis kolm laagrit ja viimases mängisime ka treeningmänge Viljandi HC-ga,” avaldas koondise peatreener. “Algul tegelesime üldfüüsilisega, siis keskendusime juba pallitreeningutele. Naljaga pooleks võib öelda, et harjusime ka võimalike turniirioludega, sest eriti esimese kahe laagri ajal oli siin kuumus sarnane meid Gruusias ootavaga.”

Eesti U18 koondis EM-turniiriks: Alfred Timmo, Mathias Rebane, Christofer Viilop, Taniel Sermat, Raimond-Eric Jaanus (kõik Põlva Coop), Vahur Oolup, Marten Saar, Raimond Himma (kõik SK Tapa), Simon Drõgin, Oliver Ruut (mõl. Viljandi HC), David Mamporia, Martin Nerut (mõl. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper), Markus Kask, Rauno Kopli, Rene Vahu (kõik Aruküla/Audentes) ja Martti Viitkar (HC Tallas), peatreener Marko Koks, treenerid Kalmer Musting ja Elmu Koppelmann, füsioterapeut Merit Pülse, delegatsioonijuht Mihkel Jürisson.

Eesti koondise alagrupimängud (algusaeg Eesti aja järgi):

10.08. kell 10.00  Šveits – Eesti
11.08. kell 10.00  Eesti – Fääri saared
13.08. kell 14.00  Eesti – Leedu
14.08. kell 14.00  Luksemburg – Eesti
16.08. kell 12.00  Makedoonia – Eesti

scroll to top