fbpx
Close

Kolm hobi, millega käsipallifännid saavad raha teenida

Avatar
-Spordiareen | Foto: Pixabay

Spordi jälgimine võib olla uskumatult põnev tegevus, kuid mängude ja hooaegade vahelisel ajal pole sageli midagi peale järgmise mängu ootamise teha. Sellistel hetkedel on ootusärevuse mõõdik laes. Pole paremat viisi aja veetmiseks, kui seda on üks meeldiv hobi. Veel parem on sellega tegeledes veel lisaraha ka teenida ning mis kõige parem – hobi juhib spordi ootusärevuselt tähelepanu kõrvale.

Allpool on loetletud kolm levinud hobi spordifännidele, millega vabal ajal lisaraha teenida:

Iganädalane tervisesport

Kui oled üks nendest inimestest, kes naudib iganädalast sörkimist, suusatamist või fitness-treeningut, siis see on suurepärane võimalus lisaraha teenimiseks. Tervisesport on iga päevaga vaid suuremat hoogu võtmas ning uusi huvilisi tuleb aina juurde. See loob turu individuaaltreeningutele – harilik keskmise kogemusega sportlane võib võtta väikse lisatasu eest kampa mõned algajad ja õpetada põhilised sportimisvõtted selgeks. Võib juhtuda, et leiad mõne uue sõbra kellega koos tulevast käsipallimatši vaadata.

On tõestatud, et teistega koos treenimine suurendab kõigi osalejate efektiivsust treeningul ning üldist saadud heaolu. Tähendab, et trenn on meeldivam ja väike lisaraha taskus samuti.

Parimad kohad sellisteks treeninguteks on terviserajad, välijõusaalid ning jooksurajad, sest vabas õhus treenides on lihtsam „jääd murda” ja introvertsematel osalejatel on vajalik privaatsusaste tagatud – kõigil on mugavam ja trenn sujub.

Ajaloohuvi kodukoha vastu

Kas oled see inimene oma kodukohas, kes teab kõige huvitavamaid kohti ning salapäraseid fakte ja jutte erinevate hoonete ja parkide kohta? Sellisel juhul võib sulle sobida giidi teenuse pakkumine.

Enamus inimesi tahaks külalistele näidata oma kodulinna parimaid asukohti ja põnevaimaid paikasid. Miks mitte teenida seejuures ka veidi lisaraha ning sõlmida uusi tutvusi. Päeva lõpus võib kõik koos ka näiteks sporti vaatama minna.

Online investeerimine ja kauplemine

Siinkohal pole peetud silmas spordibettimisi ehk kihlvedusid. Pigem aktsiaid, ressursse, väärismetalle, välisvaluutasid jms ning kauplemise ja investeerimise erinevust.

Investeerimine on pikaajalisem protsess, sellega kiiret raha ei teenita. See-eest võimaldab aktsiatesse investeerimine teenida regulaarseid dividende, mis tähendab sisuliselt stabiilset ja regulaarset tasu (sest aktsia omanik on osaliselt ka vastava ettevõtte omanik). Investeerida saab näiteks spordiklubisse, nii kohalikku kui välismaisesse ettevõttesse, indeksitesse jne.

Kauplemine on kiirem viis raha teenimiseks (kuid ka riskantsem) ning nõuab enne alustamist mõneti põhjalikumat kodutööd. Kauplemine tähendab lühikese ajaperioodi jooksul suurema vara liigutamist – kauplemisel saab kasutada ka võimendust (s.t. väiksema rahasummaga suurema kapitali juhtimist). Võimendamisega on võimalik teenida algsest panusest märgatavalt suuremat kasumit, kuid ka suuremat kahjumit.

Arvestatav osa spordifännidest tegelevad mingil viisil investeerimisega. Peamiselt seetõttu, et see pakub sarnaselt spordimängule nö adrenaliinilaksu ning võimaldab passiivset lisaraha teenida.

Kui ükski variant pole päris see

Kui ükski kolmest variandist ei pane ärilisi mõtteid jooksma, siis võib-olla tasub mõnd uut hobi proovida või uusi ettevõtmisi algatada mis kogu aeg mõttes mõlguvad, kuid kunagi seda aega ei leia.

Ära jäta asja motivatsiooni taha – aega on alati, prioriteedid tuleb paika seada. Miks mitte teenida passiivset sissetulekut endale meeldivate ja põnevate tegevuste käigus. Enamus inimesi ei jõua kunagi kaugele, sest nad ei tee seda esimest sammu – nad ei alustagi. See, et sa nii kaugele lugesid näitab, et oled alustajate seas.

scroll to top