fbpx
Close

Koondise nädala kõrgpunktiks on maailmameistrivõistluste finaali kordusetendus

Avatar
-Norra – Taani | Foto: AP/Scanpix

Samal ajal kui Eesti alustab sel nädalal maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooni, valmistuvad enamus Euroopa käsipalli tippriikidest 9. jaanuaril algavateks kontinendi meistrivõistlusteks. Käsipall24.ee vaatabki nüüd peale kes, kus ja kellega aasta viimasel koondise nädalal kohtuvad.

Teatavasti on Türgis toimuval 2021. aasta maailmameistrivõistluste valiksarja alagrupiturniiril Eesti koondise vastasteks korraldajamaa ja Belgia. MM-valiksarja järgmisse faasi edeneb ainult alagrupi parim. Eskisehiris kohtub Eesti reedel, 25. oktoobril Türgiga ning päev hiljem Belgiaga. Ainukesed teised sama turniiri mängud toimuvad 2. grupis, kui kolmapäeval lähevad vastamisi Küpros ja Kreeka ning Iisrael ja Soome ning pühapäeval Soome ja Küpros ning Kreeka ja Iisrael.

Samal ajal valmistub enamus Euroopa käsipalli tippriikidest üheteist nädala pärast algavateks kontinendi meistrivõistlusteks, mis toimuvad Rootsis, Norras ja Austrias. Pea kõik seal osalevad 24 riiki on sel nädalal võistlustules.

Üks korraldajariikidest, Austria, peab oma kodus turniiri, kus kohtutakse Hollandi ja Serbiaga, kusjuures matšid peetakse samas hallis, kus serblased mängivad ka finaalturniiri alagruppi, mis tähendab, et nemad saavad juba kerge maitse suhu sellest, mis tunne seal võistelda on.

Eelmise EM-i hõbemedalist Rootsi peab oma testkohtumised Islandi vastu reedel ja pühapäeval Karlskonas ja Kristianstadis.

Selle nädala kõrgetasemelisim turniir toimub Taanis, kus “Kuldse liiga” raames kohtuvad neli käsipalli absoluutset tippriiki. Taani (valitsevad maailmameistrid), Prantsusmaa (Euroopa ja maailmameistrivõistluste pronks), Norra (MM-i hõbe) ja valitsev Euroopa meister Hispaania mängivad omavahel Aarhusis ja Aalborgis. See tähendab, et seal on võimalik näha eelmise MM-i finaalmängu kordust.

Horvaatia ja Saksamaa kohtuvad omavahel esmalt kolmapäeval Zagrebis ning siis laupäeval Hannoveris, kus kõik kümme tuhat piletit mängule on juba välja müüdud.

Laupäeval ja pühapäeval lähevad omavahel vastamisi Valgevene ja Leedu, Ukraina testib oma vormi Tuneesia vastu ning Šveits mängib kodus Tšehhi vastu.

Kolm EM-il osalevat võistkonda lahkuvad omalt kontinendilt ning lähevad oma vormi testima Argentiinasse. Venemaa, Poola ja Hispaania teine koosseis osalevad kolmapäevast reedeni turniirl San Juanis.

scroll to top