fbpx
Close

Koondise peatreener Sivertsson: Jaanimaa ja Patrail on tõenäoliselt järgmisteks mängudeks rivis

Avatar
-Tomas Sivertsson | Foto: Helin Potter

Eile toimunud Eesti Käsipalliliidu hooaja avaüritusel sai sõna ka Eesti meeste rahvuskoondise peatreener Tomas Sivertsson.

Eesti koondis lõpetas teatavasti esimese valiktsükli uue treeneriga sel suvel ning Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooni turniiril jäädi alagrupis neljandaks Sloveenia, Läti ja Hollandi järel. Nüüd kohtutakse esmalt oktoobri lõpul 2021. aasta maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooni alagrupis Türgi ja Belgiaga ning teel 2022. aasta Euroopa meistrivõistlustele seisab ees mäng Luksemburgiga. Eilsel pressikonverentsil rääkis nüüdseks aasta aega koondist juhtinud Sivertsson lühidalt minevikust, olevikust ja tulevikust.

Meistriliigas osaleb kuus võistkonda, samas paljud eestlased mängivad välismaal, kuidas mõjutab see balanss rahvuskoondist?

Loomulikult me tahaksime, et Eesti liiga oleks kõva ja võistkondi osaleks rohkem ning palju pallureid oleks välismaal, kuid kõike teha ei ole lihtne. Meil tulebki koostöös Käsipalliliidu ja klubidega hoolitseda noortest ning alustada ka uute gruppidega. Vormime uusi mängijaid, et tulevikus oleks neid piisavalt nii kodustele kui ka muude riikide klubidele.

Oled nüüdseks olnud aasta aega Eesti koondise treener, kuidas on mehed selle ajaga edasi läinud?

Kui ma selle töö vastu võtsin, valmistusin selleks, et meil on tagaliinis kogenud mehed. Kuid erinevatel põhjustel mängijad vahetusid ja seetõttu kasutasime nendel positsioonidel vähem kogenud mehi. Ma loodan, et need noored, kes eelmises tsüklis põhirolli pidid kandma on raskete kohtumistega edasi arenenud. Hea on näha, et Eestil on olemas pallurid, kes on valmis palju tööd tegema selle nimel, et pidevalt paremaks saada.

MIllised on sinu ootused maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooni eel, kus kohtume Türgis võõrustajate ja Belgiaga?

Meie kindlasti soovisime kohtumised pidada kodus-võõrsil süsteemiga, kuid kahjuks Euroopa Käsipalliliit ja teised riigid seda ei soovinud. Kõik mängud toimuvad Türgis, mis kindlasti annab korraldajale väikse eelise. Kuid siiski on kõik osalevad võistkonnad võrdsed vastased ja palju oleneb sellest, kellel on parim päev. Õnneks oli meie parim esitus eelmises valiktsüklis just võõrsil Sloveenia vastu, loodame sama näidata ka Türgis.

Ja Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooni vastane Luksemburg?

Portugali treenerina töötades kohtusime Luksemburgiga. Nende käsipall on viimastel aastatel kõvasti edasi arenenud. Neil on targad sportlased, kellest nii mõnedki mängivad Saksamaal. LIhtsalt seal kindlasti midagi ei tule, kuid läheme loomulikult vastasseisule võidumõtetega.

Pressikonverentsi järel uuris Käsipall24.ee treenerilt, milline on seis viimastes kohtumistes mitte osalenud koondiste liidrite Mait Patraili ja Dener Jaanimaaga.

Kas nad on tulemas kodumaad esindama?

Hooaja alguse eel rääkisin kõigi koondise mängijate isiklikult. Kuidas neil läheb ja millised on seisud. Mait veedab hetkel Saksamaal enamus ajast kaitses ning mõne nädala jooksul pidi hakkama ka suuremat koormust rünnakul saama. Pidime temaga veel lähemal ajal suhtluses olema ning kui ta tunneb ennast hästi, siis liitub loomulikult ka Eesti koondisega.

Deneril oli eelmised kaks hooaeg koormus väga suur ning mees mängis põhimõtteliselt 24 kuud järjest käsipalli. Tal ei olnud eelmiste koondiste kohtumiste eel lihtsalt piisavalt energiat. Nüüd on aga mees saanud natuke puhata ning oma patareid täis laadinud. Kui mees on terve, siis tõenäoliselt liitub ka tema alagrupiturniiriks Türgis.

 

 

 

scroll to top