fbpx
Close

Koondislane Kaspar Lees: suudame mängutempot ja -taset tõsta

Avatar
-Kaspar Lees | Foto: Siim Semiskar

Vähem kui nädal jääb Eesti käsipallikoondise 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste valikmänguni, kui järgmisel neljapäeval kohtutakse võõrsil Luksemburgiga. Eesti meeskond lõpetas neli päeva väldanud laagri Käärikul ning koondislane Kaspar Lees hindas koosviibimise vägagi kordaläinuks.

“Esmajärjekorras möödus laager muidugi väga töises õhkkonnas, nägime vaeva nii füüsilise kui taktikalise poole kallal. Aga kindlasti tuleb eriti positiivsena näha ka Kääriku suurepärases kompleksis koosveedetud aega tervikuna. See aitas kasvatada tiimitunnetust,” kinnitas HC Tallinna ja Eesti koondise vasakäär Kaspar Lees Eesti Käsipalliliidu lehele.

“Keskendusime peamiselt oma tegemistele ning Luksemburgi kohta saime infot viimasel päeval ja sedagi minimaalselt, et mitte liiga vara nii-öelda pead sassi ajada. Eks esmaspäeval hakkame juba täpsemalt nende mänge vaatama ja planeerima, kuidas vastaseid murda,” sõnas Eesti meistriliiga sügisringi parim snaiper.

Viimati oli Eesti koondis koos mullu oktoobris, mil kaotati Türgis toimunud MM-valikmängudes võõrustajale ja Belgiale. Toona olid mitmed võtmemängijad vigastustega eemal, järgmiseks nädalaks saadakse aga kokku praktiliselt parim võimalik koosseis. Koondiseringi 19 mängijast vaid kaheksa tuleb koduliigast, teised välisklubidest.

“Võrreldes sügisega ongi ehk suurim muutus, et kõik, kes peaks kohal olema, on tervetena koondises. Nii oli Käärikulgi tähtis lihvida just omavahelist koostööd, et eelmistest tsüklitest puudunud mehed kõigega kursis oleks. Usun, et üksteisemõistmine on veelgi parem ning suudame mängutempot ja -taset tõsta,” hindas Lees handball.ee lehel.

“Käärikul vaheldusid meil treeningud palli- ja jõusaalis ning arvestades, et käsipall muutub aasta aastalt võimsamaks, siis kasvab just üldkehalise ettevalmistuse ja jõuomaduste tähtsus. Muidugi ei teinud me mingeid mahutrenne, aga kiiruslikke jõunäitajaid ja plahvatuslikkust annab ka paaripäevase laagri ajal arendada,” arvas SK Tapa kasvandik.

“Ma ise astusin kangisaali kui olin 15-16 ja töötades HC Tallases noortetreenerina arvan, et ega palju varem tohikski. Üldfüüsilist poolt ja jõudu peab hakkama arendama maast madalast, aga jõutrenn ei tähenda tingimata kangi õlgadele võtmist. Näiteks oma keharaskusega või teisedki harjutused on hea viis arenguks,” teadis Lees.

Eesti rahvusmeeskond koguneb uuesti esmaspäeval Tallinnas, et siis kolmapäeval Luksemburgi sõita. Päev hiljem algab EM-valikmäng Eesti aja järgi kell 20:30, kordusmäng toimub pühapäeval, 19. jaanuaril Põlvas, Mesikäpa hallis algusega kell 13:45.

scroll to top