fbpx
Close

Koroonaviirus | Karl Toom, Kiel ja Hispaania liiga sulgevad pealtvaatajatele uksed

Avatar
– TV Emsdetten ja Karl Toom | Foto: Nadja Dreismann/TV Emsdetten

Kui tavaliselt võtaks Käsipall24.ee praegusel hetkel kokku erinevaid uudiseid Euroopast, siis kahjuks oleme olukorras, kus peale koroonaviiruse erinevate tagajärgede on meie mandril väga vähe muud kajastada. Seetõttu otsustasime võtta kokku praegu seisu meie alal leviva viirusega seoses.

Kui hispaanlaste väljaanne marca.com raporteeris eile, et esimestel riigi käsipalluritel oli diagnoositud koroonaviirus, siis täna teatas Hispaania Käsipalliliit, et kõik liigade ja rahvusvahelised kohtumised peetakse suletud uste taga.

Kui Saksamaa jäähokiliiga otsustas enne kohamänge kogu tegevuse selleks hooajaks peatada ning seal jääb meister selgitama, siis sakslaste Käsipalliliit veel nii radikaalseid otsuseid ei plaani, kuid pealtvaatajate arvu kavatsetakse piirata siiski. Hetkel on kohalikud ametnikud äraootaval seisukohal, kuid THW Kieli ja SG Flensburg-Handewitti järgmised mängud Bundesligas toimuvad tõenäoliselt tühjade tribüünide ees, raporteerib handball-world.

Karl Toomi koduklubi TV Emsdetten andis oma Facebook-i lehel välja pressiteate, kus öeldakse, et klubi on samuti äraootaval seisukohal, kuid tõenäoliselt peab pealtvaatajate arvu piirama hakkama. VFL Gummersbach on andnud sisse avalduse, kus nad soovivad 15. märtsil toimuma pidanud kohtumise eestlase võistkonna vastu edasi lükata.

Prantsusmaal ei tohi spordiüritustel, mille seas loomulikult ka käsipallivõistlused, olla enam üle tuhande pealtvaataja. Riigi esiliigas, kus pallib ka Jürgen Rooba, lükati edasi kolm kohtumist. Täna toimuma pidanud mängud Cesson-Strasbourg, Pontault-Nancy ja Dijon-Limoges toimuvad hilisemal kuupäeval. Eestlase osalusel toimuv õhtune matš Selestati vastu on veel siiski kalendris.

Itaalias on kõik käsipallimängud peatatud, Šveitsis peeti juba kohtumisi tühjade areeni ees ning Austria järgneb neile peagi. Naised pidasid nädalavahetusel Taanis ja Sloveenias rahvusvahelisi matše samuti ilma fännideta. Aprill ja mai on pallimängudes tähtsad kuud, kui peetakse palju finaalturniire. Käsipallis suurimad üritused on kindlasti Meistrite liiga finaalturniirid meestele ja naistele, nende osalt on rahvusvaheline alaliit veel äraootaval seisukohal.

scroll to top