fbpx
Close

Kristo Järve: meistriliigast loobumine oli Viimsi jaoks õige otsus

Avatar
Kristo Järve ja Viimsi/Tööriistamarket | Foto: Helin Potter

Jõulude eel jõudis meeste esiliiga põhiturniir peaaegu poole peale. Tänavu tõeliselt põnevaid mänge ja tasavägist tabeliseisu pakkuvat liigat juhib tiitlikaitsja Põlva/Arcwood. Kaks pika ajalooga klubi pole kõige paremini alustanud ning sõna saavad Tallinna Oskari ja HC Viimsi/Tööriistamarketi juhendajad, ekskoondislased Tõnu Kastan ning Kristo Järve.

Tallinna Oskar ja HC Viimsi/Tööriistamarket on tänavuses esiliigas ainsad meeskonnad, kel ette näidata medaleid meistriliigast. Oskar oli Eesti meistrivõistluste esikolmikus aastatel 1992-96 ja võitis kahel korral Eesti karika. Viimsi on 1997. aasta Eesti meister ja viimane neljast medalist pärineb 2013. aastast, mil võideti pronks, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Oskar vabandusi ei otsi ja püssi põõsasse ei viska

Oskar on esiliiga avaringi järel viimasel tabeliastmel ühe võidu ja seitsme kaotusega. “Meie hooaeg ei alanud hästi, ettevalmistus jäi lünklikuks, koosseisuga oli probleeme ja mitmed pallurid said esimestes mängudes vigastada. Aga vabandusi me ei otsi, töötame selle nimel, et paremaks saada,” sõnas Oskari juhendaja Tõnu Kastan handball.ee lehele.

Oskari hooaeg tegi väikse pöörde 30. novembril, mil kodus Viljandi Spordikooli vastu 26:23 võit võeti. “Hooaja algul andsime ohjad noorematele meestele, aga kahjuks ei sujunud kõik nii nagu pidanuks. Novembri keskel pidasime kriisikoosolekut ja muutsime asju ning mängupilt hakkas paranema. Saime kaitse pidama, mida tõestas võidumäng Viljandi üle,” selgitas Kastan.

“Eks amatöörmeeskonna probleem ole alati võõrsilmängud, kuhu meiegi tihti õhukese koosseisuga sunnitud sõitma. Oleme aga nüüd Tartus ja kahel korral Põlvas ära käinud, seega loodame kindlasti kodumängudest enamat. Püssi pole me põõsasse visanud ja motivatsioon on olemas,” kinnitas pealinlaste treener.

“Punktivahed on veel väikesed, paar võitu võib palju muuta. Ja me teeme tõsiselt tööd selle nimel, et need võidud tuleksid. Lihtne muidugi pole, sest esiliiga tase on veelgi tõusnud. Aga eesmärk jääb endiseks ning arvan, et suudame kuue hulka tõusta ja seeläbi koha veerandfinaalis kindlustada,” uskus Kastan.

Kristo Järve: meistriliigast loobumine oli õige otsus

HC Viimsi/Tööriistamarket tegi klubina viimasel hetkel otsuse loobuda meistriliigast, kuid ka aste allpool pole kerge olnud. Kaks üheväravalist võitu ja viis kaotust jätavad Viimsigi hetkel nii-öelda joone alla, sest vaid kuus paremat üheksast võistkonnast saavad pääsme kohamängudele.

Viimsi pole veel aastat lõpetanudki, sest kokkuleppel mängitakse kaks kohtumist Põlva Coopiga sel nädalal võõrsil. “Aega ja mänge on veel piisavalt. Esimesest üheksast mängust toimusid või toimuvad kuus võõrsil, nii et järelejäänud kodumängudega püüame kerkida,” sõnas sel hooajal Viimsit treenima asunud Kristo Järve.

“Tegelikult ongi mäng paranemas, eelmiselgi nädalal saime Põlva/Arcwoodile päris hästi vastu. Kehva liigaalguse põhjused peituvad tõsiasjas, et kõik pallurid – eriti just nooremad – ei teinud kaasa hooajaeelset üldfüüsilist ettevalmistust. Kuue hulka jõudmine on meiegi eesmärk,” kinnitas Järve.

“Õnneks tegi klubi õige otsuse meistriliigast loobuda, sest tänase koosseisuga oleks meil seal väga keeruline. Esiliigas on tasemevahed väiksed ja sel hooajal pole ükski tiim teistest peajagu üle. Kui Kehra, Coopi, Viljandi ja Raasiku meistriliiga pallurid hooaja teisel poolel vähem kaasa löövad, võib paljugi veel muutuda,” hindas Järve.

Esiliiga tabeliseis:

1. Põlva/Arcwood 7 6 1 0 204:175 13
2. Raasiku/Mistra 8 5 0 3 227:217 10
3. HC Tallinn 2 8 5 0 3 231:200 10
4. Põlva Coop 6 4 0 2 174:168 8
5. Tartu Ülikool 8 4 0 4 259:224 8
6. HC Kehra/Primend 7 4 0 3 214:198 8
7. HC Viimsi/Tööriistamarket 7 2 0 5 183:214 4
8. Viljandi Spordikool 7 1 1 5 160:204 3
9. Tallinna Oskar 8 1 0 7 180:232 2

Parimad väravakütid: Rando Sein (TÜ) ja Mathias Rebane (Coop) – 54, Klaus Peeter Rüütli (TÜ) – 53, Ragnar Põldma (Oskar), Margo Piksööt (Põlva/Arcwood) ja Sigmar Seermann (Kehra/Primend) – 42, Tõnis Kase (Coop) – 40 ja Tarmo Ulla (Tallinn 2) – 39 väravat.

Esiliiga järgmised mängud:

27.12.  19:00  HC Viimsi/Tööriistamarket – Põlva Coop (Põlvas)

28.12.  14:00  Põlva Coop – HC Viimsi/Tööriistamarket

3.01.   17:00  Viljandi Spordikool – Põlva Coop

scroll to top