Kristo Voika ja Nove Veseli tegid Tšehhis ajalugu

-Kristo Voika ja Hazena Nove Veseli | Foto: Hazena Nove Veseli

Eile õhtul mängisid Kristo Voika ja Hazena Nove Veseli Tšehhi karikavõistluste poolfinaalis valitseva riigi meistri MAT Plzeniga ning jõudsid esimest korda klubi ajaloos turniiri finaali.

TJ Sokol Hazena Nove Veseli – Talent MAT Plzen 28:27 (10:13)

Hetke Tšehhi liiga liider ja eelmise aasta meiser Plzen läks sellele kohtumisele eestlase koduklubi vastu favoriidina ning mängu alguses nad ka seda rolli kinnitasid. Esimese poolaja keskel juhtisid külalised 8:4 ning selle lõpus oli seis 13:10. Teise perioodi alguses tundus, et matši suurt muutust ei tule ning asjad kulgesid suuresti Talenti kontrolli alla.

Kuid siis 48. minutil seisult 23:18 Veseli kahjuks võttis nende treener aja maha ning midagi erilist ta oma mängijatesse süstis, kuna kaitses pandi asjad lukku ning viimased 10 minutit lubati vastastel heita vaid 4 väravat, ise samal ajal ohtralt skoorides. Kõvahäälse kodupubliku ees läks eestlase tiim viimasele 20 sekundile vastu 27:27 viigiseisult. Vaid mõned hetked enne lõpuvilet skooris Martin Kochich Sokoli võiduvärava ning ajaloolised pidustused võisid alata.

“Võib öelda, et me tahtsime seda võitu rohkem, ” ütles oma võistkonda 4 väravaga aidanud Voika Käsipall24.ee lehele. “LIsaks sellise pingelise lõpu puhul peab olema õnn sinu poolel ning täna tundus, et see nii oli.”

Veseli ootab nüüd oma finaalivastast HCB Karvina ja teise eestlase Martin Grištšuki koduklubi Praha Dukla omavahelisest kohtumisest, mis peetakse 29. jaanuaril.