fbpx
Close

“Kui käsipallijumal on õigel hetkel taarausku…” ehk mida arvasid meie koondislased eilsest loosist

Avatar
-Martin Johannson, Karl Toom, Dener Jaanima ja Mait Patrail, Jürgen Rooba ning Kaspar Lees | Fotod: Siim Semiskar ja Helin Potter

Eile loositi Viinis alagruppidesse 2022. aasta käsipalli Euroopa meistrivõistluste otsustaval valikturniiril osalevad 32 meeskonda. Eesti rahvuskoondis paigutus loosi tahtel 2. alagruppi, kus meie meeste vastasteks tulevad Saksamaa, Austria ning Bosnia ja Hertsegoviina. Käsipall24.ee küsis meie põhitegijatelt, millised nende esimesed muljed pärast loosimist olid.

“Eks saime ühe raskema grupi endale. Enne viimast loosivooru lootsin, et asetume 1. või 3. gruppi. Usun, et siis oleks meie võimalused olnud paremad. Bosnia vastu oleme hästi mänginud, kuid ka nemad on viimastel aastatel kõvasti edasi arenenud. Austria ja Saksamaa on loomulikult väga tugevad ning neil on palju pallureid Bundesligas. Väga keeruliseks läheb siin midagi korda saata,” rääkis äsja klubi vahetanud Mait Patrail Käsipall24.ee lehele. “Koondis saab suure publiku ees mängida ning sakslased panevad tavaliselt kõik kohtumised telekasse, mis annab meie noortele palluritele võimaluse end näidata. Kahju lihtsalt, et erinevalt eelmisest korrast, seekord loosiga üldse ei vedanud.”

“Meil saab väga raske olema, korralikud autsaiderid oleme selles grupis, ” nõustus Dener Jaanimaa koondisekaaslaga. “Bosniaga kodus ehk kannatab mängida. Võõrsil kohtumised saavad keerulised olema. Seal on eesmärk mitte häbisse jääda.”

“Alustan sellega, et jään loosiõnnega rahule. Saksa on saksa, see on käsipalli meka ja olümpose mägi. Siin saab ainult olla hea meel Eesti publiku pärast, kes nüüd piletitele tormi peavad jooksma, et meie spordi filigraanset etteastet näha. Teised kaks on aga heal päeval täiesti murtavad,” jäi koondise kapten Martin Johansson natukene teisele arvamusele. “Bosnia ja Austria on küll erineva stiiliga kuid võrdlemisi sarnased tugevuselt. Minu arvates olid austerlased teise poti parim variant ning Bosniaga on lähiminevikust võtta positiivsed tulemused. Jääb üle loota, et poisid püsivad klubides terved, teevad kõvasti tööd ning novembris oleks käsipallijumal taara usku.”

“Muljed on pigem positiivsed. Viimati küll Bosniat võitsime aga tegu on ikkagi raske vastasega. Saksamaad on kõik näinud ja nende vastu on au mängida. Austrial on samuti palju väga häid mehi rivis. Kindlasti kerge alagrupp ei ole aga minule isiklikult meeldib, sest saan uute riikide vastu mängida,” nõustus Jürgen Rooba kapteniga. “Ega Euroopa meistrivõistlustele pääsemiseks lihtsaid alagruppe ei ole, ehk natukene paremini oleks võinud minna küll, aga mis seal ikka arutada.”

Image may contain: 10 people, people standing and shoes

“Kõik kolm on kõvad vastased. Saab meie jaoks raske katsumus olema, aga kõik on võimalik. Enim ootan Saksamaa vastu võitlust, kuna mängisin seal neli aastat ning saan lõpuks suurte staaridega mõõtu võtta,” ütles Karl Toom.

Alati saab ka hullemini minna. Ühest küljest tugevad võistkonnad, aga kui tahad finaalturniirile pääseda, siis peaks Austria ja Bosniaga suutma võrdselt mängida ja heal päeval ka neid alistama. Saksamaa on kindel favoriit. Kõrgel tasemel ajalooline koondis, kellega kokku minek on suures pildis Eesti käsipallile kasulik,” rääkis Kaspar Lees. “Austria mängis eelmisel finaalturniiiril võimsalt. Bosnia vastu pärineb meil üks viimase aja suurimaid võite, mis lisab motivatsiooni ja paneb positiivselt mõtlema. Kaotama ei saa minna, keegi peab üllatama ning loodame, et seekord on meie kord seda teha.”

“Ega teistest gruppides ka nõrku vastaseid ei olnud. Saksamaad ja Austriat nägime alles finaalturniiril mängimas. Saame väga kõvade nimede vastu ennast proovile panna. Bosnia on veel kindlasti kuri meie viimase Tallinnas toimunud mängu tulemuse üle,” kommenteeris Kristo Voika. “Nüüd on jääb loota, et saame parima kooseisu kokku ning võimalikult palju koos trenni teha. Usume endasse ja teeme kõvasti tööd – see saab olema selle järgmise tsükli põhitõeks.”

Mida arvasid treenerid?

“Ühtegi kerget alagruppi ei tekkinud. Ehk Tšehhi, Venemaa ja Ukraina oleks olnud lõpuks eelistuseks. Kolmandast potist oleks võinud Belgia vastu saada, ” sõnas koondise treener Martin Noodla Käsipall24.ee lehele. “Saksamaaga mängimine saab olema märgiline. Nendega pole Eesti koondis varem kohtunud. Austria ja Bosnia on küll tugevad, kuid mitte oma tugevusrühma parimad.”

“Mängida võõrsil Saksamaaga saab olema väga eriline sündmus. Sakslased on heas mõttes käsipallihullud ning tahavad igat mängu ja turniiri võita. Esimeses loosigrupis oli ehk nõrgemaid tiime ja isiklikult olnuks huvitav Rootsiga kokku minna,” hindas Eesti koondise peatreener Thomas Sivertsson handball.ee lehel. “Austria mängis jaanuaris väga tugeva koduse EM-finaalturniiri, võites oma alagrupi ning on selgelt tõusuteel olev käsipallikoondis. Tegu on füüsilise meeskonnaga, mis pole meie jaoks tingimata halb. Bosnia ja Hertsegoviinat on eestlased varemgi võitnud, aga võõrsil saab nende vastu hullumeelse kodupubliku ees kindlasti raske olema.”

Loe lisaks:

Eesti koondis võitleb EM-ile pääsu nimel nelja aasta taguse Euroopa meistriga

scroll to top