fbpx
Close

Kui väga sa oma lemmik käsipallimeeskonda usaldad?

Avatar
-Käsipall | Foto: Siim Semiskar

Käsipall on kiire, põnev ja kutsub kaasa elama. Sinna pole midagi parata – see on lihtsalt nii huvitav. Lisaks, tahaks ju näha, kuidas lemmiktiimil mäng läheb. Teinekord sooviks välja hõisata: “Ma teadsin, et mäng nii läheb!” ja see tähendab, et tunned spordiala nüansse piisavalt, et täpseid ennustusi teha. Mõnikord läheb lihtsalt õnneks, sest vastased kobistasid.

Mis saaks olla parem kui oma käsipalliteadmiste rakendamine mängu ennustamiseks? Selle asemel, et pubis (või toidupoes päev enne mängu) mõned õlled ja pakk krõpsu osta, söö tervislikult, joo vett ning panusta see raha oma ennustuse peale – halvimal juhul ei muutu finantsrutiinis midagi, parimal juhul läheb ennustus täppi ja saad raha juurde. Spordiennustus viib käsipallile kaasa elamise järgmisele tasemele.

Milliseid panuseid saan teha käsipallis?

Panuste tegemine ei piirdu lihtsalt rahasumma valikuga, vaid mitmes kohas on võimalik panustada kummagi osapoole võidu, kaotuse või viigi peale. Võib minna ka sammu võrra edasi ja proovida lõppskoori ennustada. See tähendab muidugi suuremat võimalust eksimiseks, aga kui teadmised on taga ja usk on suur, siis eduka ennustuse korral on võidusumma märgatavalt suurem. Matemaatika selle taga on lihtne: mida rohkem inimesi eksis, seda suurem summa jagatakse võitjate vahel ära, ja mida vähem oli võitjaid, seda suurem on võidusumma iga eduka ennustaja jaoks. Võib eeldada, et lõppskoori ennustavad edukalt vaid käputäis inimesi, tehes auhinnafondi edukate ennustajate jaoks ahvatlevalt suureks. Praktikas pole ilmselt kunagi võimalik puhtalt teadmiste pealt täpset ennustust teha, selleks on siiski mingis koguses õnne tarvis. Teadmised võimaldavad kõige tõenäolisemat skooriulatust väga hea täpsusega määrata.

Miks spordiennustused on nii populaarsed?

Ekraanide leiutamisega toodi esmakordselt sport inimesteni. Kui varasemalt tuli huvilistel ise sporti vaatama minna, siis nüüd saab seda lähima ekraani juures teha. Tollane alternatiiv oli lihtsalt lehest lugeda või raadiost kuulata – päris kogemuse sai ainult oma silmaga. Selle probleemi lahendas ekraan, internet tegi asja lihtsalt mugavamaks. Inimestel on esmakordselt võimalik ükskõik millises ruumis spordile kaasa elada, ka rahvusvahelises mastaabis.

Kuid mugavus toidab vajadust saada spordist osa. Kui varasemalt võimendati kogemust ise platsil olles kihlvedusid sõlmides, siis täna on see roll online spordiennustuse platvormidele üle kandunud. Inimese soov olla osa millestki suuremast on aga alles jäänud. Hasartmängud on juba vähemalt keskajast eestlaste südames. Sporditulemuste ennustamine pakub põnevust ja igale momendile kaasa elamine on lihtsalt võimendatud, tekib teatud moodi hasart selle põnevuse järele.

Kokkuvõtvad mõtted

Käsipalli fännid on pinge ja põnevusega harjunud ning lausa eeldavad seda igalt mängult. Mõni fänn tahab seda täiel rinnal kogeda ja usaldab oma meeskonda sedavõrd, et panustab raskelt teenitud raha nende edule (või ebaedule, kui vastastel on lihtsalt väga hea hooaeg olnud). Panused ei pea sugugi suured olema, teinekord võib mängu ajal tarbitud toidu ja joogi pealt summa kokku hoida ning selle asemel veidi lisapõnevust kogeda.

Kindlasti ei ole spordi ennustamine ja raha panustamine igaühe jaoks. Samuti ei ole see viis rahaliste raskuste lahendamiseks või kiire raha teenimiseks. Panuseid tuleks teha vaid selle rahaga, millest ilma jäämist saab endale lubada. Tegemist on hobiga ja iga hobi maksab raha. Panuse suurused saab iga mängija ise valida, seega saab ta igal hetkel oma mugavustsoonis püsides lemmikmeeskonna käekäiku jälgida ja teadmistest lähtuvaid ennustusi teha.

scroll to top