fbpx
Close

Kuidas lõppenuks käsipallikevade põnevaim vastasseis?

Avatar
-HC Tallinn – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper | Foto: Siim Semiskar

Kuna koroonaviiruse leviku tõttu jäi Eesti käsipalli meister välja selgitamata, siis otsustas Käsipall24.ee ise medalid välja jagada, loomulikult oma lugejate abiga. Kuigi 1. aprillil kirjutasime, et sari mängitakse lõpuni virtuaalsel kujul, siis meie ala arvutimängud on siiski veel nii kehva kvaliteediga, et otsustasime selle lahendada lihtsalt rahvahääletuse kujul. 

Eesti meistri selgitamist jätkame poolfinaalpaariga HC Tallinn ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, millest oleks tulnud kindlasti üks käsipallikevade põnevamaid vastasseise. Eilsel hääletusel pääses viimasena nelja hulka SK Tapa, kes siis kohtub järgmisena Servitiga.

HC Tallinn – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

Aprilli lõpus toimuma pidanud seeriast, kus võitmiseks oleks pidanud vastase alistama kolmel korral, tulnuks tõeline triller. Eelmisel hooajal alistas Tallinn Jüri Lepa juhtimisel Kehra ning edenes finaali. Sel aastal oli Balti liigas, meistrisarjas ja karikavõistlustel omavaheliste mängude seis 4:2 Kehra kasuks. Kumb oleks liikunud kullale võitlema ja kellele oleks jäänud lohutuseks pronksimatš?

Meistriliigas jäi meeskondadel veel pidamata üks omavaheline kohtumine, mis oleks toimunud HC Tallinna väljakul ning see oleks ka suure tõenäosusega otsustanud poolfinaalideks koduplatsi edu omava tiimi. Kuigi Kehra oli sel hooajal omas saalis väga võimas, siis liiga suurt rõhku me sellele siinkohal ei pane.

Kehra hakkas kevadeks juba vaikselt taastuma detsembris võistkonda vaevanud vigastustelainest. Tallinna tegevjuht avaldas “Kahekordse” podcastis hiljuti, et nende tiimiga oli liitunud lisaks Uku-Tanel Laastule ka Mikk Pinnonen. Mis tähendab, et platsile oleks jooksnud väga võimsad koosseisud. Pealinna tiim oleks olnud kindlasti sügavam ning kui seeria oleks veninud väga pikaks, siis see oleks võinud mõjutama hakata. Kuid teisalt oli Horizoni võistkonnal terve hooaeg koos mängitud, kui vastastel oleks tekkinud küsimärke mängutunnetuse kohapealt. Kuidas Lees-Toomla-Oberg-Laast-Pinnonen-Slastinovski positsioonid ära jaganud oleks ning koostöö toimima oleks saanud?

Treeneripingil on mõlemal mehed, kes sellises positsioonis oma elus palju olnud ei ole. Siiani kõige tähtsamas mängus alistas HC Tallinn karikavõistluste poolfinaalis vastased kindlalt, kuid Kehral oli selles kohtumises ülekoormuste ja vigastustega muresid, mis praeguseks tiimi enam vaevanud ei oleks. Kindel on vaid see, et ükskõik, kuidas see seeria lõppenud oleks, pakkunuks need tiimid tõeliselt atraktiivse lahingu.

Hea lugeja, mida sina arvad? Kumb oleks pääsenud finaali? Mine Käsipall24.ee Facebooki-i lehele ja anna oma hääl!

scroll to top