fbpx
Close

Kus asub Eesti Euroopa edetabelis ja kuidas eurosarjad uuest hooajast muutuvad?

Avatar
-FC Barcelona Lassa | Foto: AP

Järgmine hooaeg toob käsipalli euroväljakutel suured reformid. Käsipall24.ee vaataski nüüd peale sellele, kuidas erinevad liigad toimima hakkama ning millised muudatused meid ees ootavad.

Meistrite liiga

Senise 28 võistkonna asemel pääseb Euroopa tugevaimasse sarja järgmisel aastal vaid 16 tiimi. Klubid jagatakse kahte 8 liikmelisse alagruppi. Mõlemast rühmast edeneb kohamängudele 6 parimat ning sealt edenetakse kodus-võõrsil süsteemiga mängides Final-Fourini. (täpsem graafik Meistrite liiga kohta on nähtav allpool).

Üheksa kõrgeima rankinguga riiki Euroopas saavad ühe automaatse koha Meistrite liigasse, üks positsioon läheb parimale European Handball League-i maale ning kuus paika jagatakse välja “wild-cardidena” EHF-i poolt (täpsemad reitingud ja maad, kellel on õigus eri euroliiga kohtadele leiad allpool graafikult)

Meistrite liiga süsteem uuel hooajal

European Handball League (endise nimega EHF Cup)

Uue nimega liiga alagruppi faasi lastakse 24 võistkonda, kus tehakse neli kuueliikmelist rühma ning nendest pääseb kohamängudele 16 parimat. 12 kohta jagatakse automaatselt ning ülejäänud paigad täidetakse kvalifikatsiooni alusel.

Meie põhjanaabritel on sellesse liigasse reserveeritud üks koht. Eesti võistkonnad saavad osaleda vaid järgmises sarjas.

European Handball League-i süsteem uuel hooajal

EHF Cup (endise nimega Challenge Cup)

Tugevuselt kolmas sari hakkab uuest hooajast kandma EHF Cup-i nime. Sellesse sarja on ka eestlastele reserveeritud kolm kohta. Eesti jagab riikide tabelis 41. kohta Malta ja Aserbaidžaaniga, mis jätab meie võistkonnad kaugele tugevamatest liigadest. (kogu tabel on leitav uudise lõpust)

Erinevalt kõrgematest sarjadest mängitakse siin kõik mängud kodus-võõrsil süsteemis ning alagruppi faasi ei moodustata.

EHF Cup-i süsteem uuel hooajal

Euroopa Käsipalliliidu eesmärk on lisaks sarjade nimede muutmisele ka pakkuda kogu nädala vältel tippkäsipalli, seetõttu on muudetud ka mängupäevi. Edasipidi ei hakka enam samal ajal toimuma eri liigade kohtumisi. Meeste meistrite liiga matšid toimuvad kolmapäeval ja neljapäeval, nädalavahetus jäetakse naiste sarjale. EHL-i mängud toimuvad teisipäeviti. Kõik EHF Cupi-i kohtumised peetakse nädalavahetusel.

Kuidas jagunevad riigiti kohad eri eurosarjades

scroll to top