fbpx
Close

Kuue riigi medalistid võtavad mõõtu Põlvas toimuval rahvusvahelisel turniiril

Avatar
-Põlva Cup | Foto: Põlva Serviti

Traditsiooniline käsipallivõistlus Põlva Cup 2019 toimub sel aastal 23.-25. augustini Mesikäpa hallis. Kõrgetasemelise koosseisuga turniirist võtavad osa kaheksa klubi kuuest riigist, Eesti meeskondadest jooksevad platsile korraldaja Põlva Serviti ja Viljandi HC. Karikakaitsjana asub lahingusse Venemaa meistrivõistluste pronks Peterburi HC Neva.

Osalejate taset kinnitab tõsiasi, et kohal on kuue riigi eelmise hooaja medalistid, ehkki Valgevene liiga hõbe Minski SKA tuleb oma duubelkoosseisuga. Eesti meistri Serviti kõrval on stardis Läti ja Leedu hõbedad Riia Celtnieks ja Vilniuse VHC Šviesa ning Venemaa ja Soome pronksitiimid Neva ja Siuntio IF. Lisaks siis Viljandi ja soomlaste Karjaa BK-46, vahendab handball.ee

Palju turniiri koosseisus muutunud pole, meil on oma kindlad klubid, kes siin mängimas käivad,” ütles Serviti treener Kalmer Musting Käsipall24.ee lehele. “Kuigi samaaegselt on meie regioonis kolm võistlust, saime siiski tiimid kiiresti kokku ja jaanipäevaks oli osalejate nimekiri kinnitatud. Me oleme saavutanud hea maine kõrge sportliku taseme poolest.”

Eraldi põnevuse toob turniirile Soome mullune pronksmedalist Siuntio IF, kelle ridades pallivad Sten Maasalu ja Ott Varik. “Alagrupis saavad nad oma kasvatajaklubi Viljandi vastu mängida ehk siis kindlasti huvitav vastasseis. Tahtsime Põlvasse tuua ka Ardo Puna tiimi Helsingi IFK-d, kuid neil olid teised plaanid,” teatas Musting.

“Meie enda suurim eesmärk turniiril on käia läbi joonised ja teha viimased ettevalmistused eurosarja mänguks. Loomulikult tahaks ka jõuda teravamasse tippu, sest finaalis oleme pea igal aastal olnud, kuid rõhk on siiski mujal, ” sõnas juhendaja võistkonna ootuste kohta turniiri tulemuste osas.

Serviti jaoks on tegemist väga tähtsa ettevalmistusega 31. augustil toimuvaks euromänguks Ribnica RD Rikoga. “Kahjuks ei läinud meil kõik plaanid, nii nagu tahtsime. Soovisime osaleda ühel turniirl veel, kuid midagi head meil leida ei õnnestunud. Kuid üritame võtta parima sellest, mis meil olemas on,” lisas Põlva treener.

“Hetkel on ettevalmistusega mänguks tegelenud rohkem abitreener Rein Suvi. Meil on videomaterjal eelmisest aastast olemas, kuid kahe hooaja vahel võistkonnad muutuvad. Tegeleme värske pildi leidmisega,” kommenteeris Serviti juhendaja valmistumist eurosarja mänguks.

Põlva Cup toimub juba üheteistkümnendat korda, mulluses finaalis alistas Neva Serviti 26:18 ja pronksimängus oli Minski SKA karistusvisete järel parem Karjaa BK-46-st 35:34. “Kindlasti on piiterlased suursoosikud tänavugi, nad on kohal kuulsa Dmitri Torgovanovi juhendamisel ja täiskoosseisuga,” teadis Musting.

-Põlva Cup | Foto: Põlva Serviti

scroll to top