Kuue väljakumängijaga Viljandi pidi esiliigas Raasiku/Mistra paremust tunnistama

Põlva/Arcwood – Raasiku/Mistra | Foto: Helin Potter

Meeste esiliigas algas kolmapäeva õhtul 14. voor. Raasiku/Mistra astus sammukese lähemale Põlva klubidest juhtduole. Kodusaalis alistati võimsa teise poolaja alguse toel Viljandi Spordikool 29:19 (14:10).

Novembri lõpul esmakordselt omavahel kohtudes, oli Raasiku/Mistra võõral väljakul selgelt parem tulemusega 36:21. Viljandi Spordikool sõitis Raasikule täpselt kuue väljakumängijaga ja nii pidi peatreener Marko Kokski platsil 60 minutit rügama. Tema ja Martin Brauni väravatest said külalised 2:0 ette, kuid peagi seadis Kalev Kütt jalule viigi, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Kuni 11. minutini mängiti käsikirja järgi, kus Viljandi läks juhtima ja Raasiku viigistas. Siis viis Kütt esmakordselt ette kodumeeskonna, ent veel 26. minutil tuli pärast Hendrik Koksi tabavat karistusviset seisuks 10:9. Raasiku/Mistra kasuks tabasid aga kaks korda järjest nii Taavi Tibar kui Martin Nerut ning vaheajaks juhtisid võõrustajad 14:10.

Teise pooltunni algus oli mulkide jaoks ilmselt õudusunenägu – kümne minutiga viskasid raasikulased seitse vastuseta väravat ning Küti tabamuse järel juhiti juba 21:10. Sel perioodil viskas Kütt kolm ja Nerut kaks väravat ning Tibar ja Veiko Luik lisasid ühe. Veerand tundi enne kohtumise lõppu oli Raasiku 22:12 ees.

Viljandi Spordikool sai mängumootori uuesti käima, peagi tehti 5:1 vahespurt ning Marko Koksi kahe täpse viskega vähendati vahe kuuele väravale – 23:17. Võõrustajatel oli siiski teisigi otsustajaid ning pärast Kermo Pildeni tabamust tuli 26:17. Lõpuvileks kasvas vahe uuesti kahekohalise numbrini ja Raasiku/Mistra sai 29:19 võidu.

Võitjate kasuks viskas Kütt seitse, Nerut viis ja Markus Oliver Mädo neli väravat. Kaotajate poolel tabas Hendrik Koks seitse, isa Marko viis ja Mihkel Lõpp neli korda. Raasiku/Mistra säilitas veel õhkõrna lootuse kahe parema sekka jõuda, kui hetkeliider Põlva Coopist jäädakse maha viie punktiga ning mõlemal on kolm kohtumist pidamata.