fbpx
Close

Kuus klubi, kuus küsimust | Millised on Eesti käsipalliklubide murekohad algava hooaja eel?

Avatar
-Eesti meistriliiga | Foto: Erakogu

Käsipalli meistriliiga uue hooaja alguseni on jäänud tänase seisuga nädal aega ning mõned küsimärgid jäävad pallimänguklubides üles alati – see on üks osa ala võludest ja valudest

Käsipall24.ee toob iga Eesti klubi osas välja ühe võimaliku murekoha, mis võib hetkeseisu põhjal mingil hetkel probleeme tekitama hakata.

Põlva Serviti 

Kas pink on liiga pikk?

Tõe huvides tuleb öelda, et Serviti kohta konkreetset probleemi välja tuua oli väga keeruline. Eesti meistriliiga kohta on kokku pandud väga tugev võistkond, kus nõrka lüli leida on väga raske. Nii kui oleme ka enne maininud, ei näe Käsipall24 võimalusi, kuidas keegi Servitilt tiitli võtaks sel aastal.

Kuid kuna artikkel on pealkirjastatud ja ühe probleemi võiks välja tuua, siis selleks võiks olla pigem liiga pikk pink. Kas võistkonna treener Kalmer Musting leiab piisavalt mänguaega kõigile kogenud mängijatele ja noortele poistele, kellel iga platsil viibitud minut on arengu mõttes väga tähtis. Kuidas mõjub võistkonna sisekliimale see, kui igale positsioonile on võtta mitu pallurit ja osade mängijate arvates peaksid nad saama suurema rolli, kui neile võimaldatakse?

HC Tallinn

Kuidas mõjutab võistkonda Uku-Tanel Laastu puudumine?

Eesti meistriliiga üks parimaid mängujuhte keskendub esimesel poolaastal töökohustusele ja HC Tallinna mängudel ei osale. Laast oli eelmisel hooajal oma kogemuse ja mängunägemisega üks tähtsamaid pallureid pealinna võistkonnas ja temal oli ka suur osa võistkonna karikavõidus ja meistriliigas finaali jõudmisel. Nüüd saab olema põnev jälgida, kas läinud aastal palju väravaid visanud Robin Oberg ja Markus Viitkar suudavad võistkonda kanda läbi sügise. Suvel taas tiimiga liitunud Marko Slastinovski tuleb siinkohal kindlasti vaid  kasuks. Või ehk tõstab Uku puudumisel pead mõni Tallinna oma noortest?

HC Kehra/Horizon Pulp&paper

Kes täidab paremsisemise positsiooni?

Teatavasti täidab tavaliselt käsipallis tagaliinis paremsisemise positisooni vasakukäeline mängumees. Kehral selline hetkel puudub ning kui mängud lähevad tähtsamaks ja kõrgemale tasemele võib see osutuda probleemiks. Kontrollturniiril Tallinnas mängis seal palju Saksamaalt naasnud Janar Mägi ning oma füüsilisuse ja kogemusega saigi ta seal hästi hakkama, aga kas mees seal ka suudab kogu hooaja vastu pidada? Kehral on sellele paigale ka väga universaalse mängumehena tuntud Indrek Normak, kuid ka tema on paremkäeline ning see paneb ta raske ülesande ette. Kas kogu aasta on võimalik mängida ilma vasakukäelise tagamängijata seda näitab tulevik.

Viljandi HC

Kuidas saavad hakkama väravavahid?

Rasmus Otsa lahkumise järel Saksamaale jäi Viljandi väravavahi positsioonile auk, mida täita oli raske. Noored poisid polnud eelmisel hooajal veel päris valmis Eesti meistriliigas põhirolli kandma ja töö kõrvalt postide vahel aidanud Peeter Parik kahjuks seda rolli täiskohaga pidada ei saanud. Nüüd saab olema põnev jälgida, kas sel aastal astub mõni vähem kogenumatest poistest juba nii suure sammu edasi, et Viljandi leiab stabiilsuse ka kõige tähtsamal positsioonil käsipalli platsil.

SK Tapa

Millise koosseisu saab Tapa mängudele?

Täiskoosseisus Tapa unistab kindlasti vähemalt poolfinaali jõudmisest. On ju võistkonnaga liitunud lisaks oma andekatele noortele selleks hooajaks nii Aleksander Oganezov, Rail Ageni, kui ka Mikola Naum. Kuid Tallinnas mängitul turniiril tuli välja nende mure. Milline koosseis saadakse kohale mängudeks ja kui palju kokkumängu trennides harjutada saab? Ibis Cupil oli treener Elmu Koppelmannil igas kohtumises kasutusel erinev tiim ja selliselt mängides jääb piisavast stabiilsusest puudu, et medalite eest võidelda.

Aruküla/Audentes

Kes kerkib võistkonna liidriks?

Martin Noodla on Audenteses teinud noortega head tööd ja igal hooajal on mõni noortest mängijatest pead tõstnud ja näidanud, et suudab meistriliigas liidrirolli kanda. Eelmisel hooajal näitas Rauno Kopli keskmiselt 4.4 väravaga mängus, et suudab noort võistkonda juhtida. Nüüd on tiimi lisandunud mängijaid meistriliigast lahkunud Viimsist ja tõenäoliselt saavad noored mängijad kogenumate pallurite eeskujust õppida. Tuleb vaid loota, et Audentese noored kasutavad neile antuid võimalusi ära ja annavad kõvasid lahinguid kõigile, kes nende vastu tulevad.

 

scroll to top