fbpx
Close

Laia geograafiaga esiliigas läheb tiitlit kaitsma Põlva/Arcwood

Avatar
-Põlva/Arcwood | Foto: Meelis Heli

Päev pärast Eesti meistrivõistluste algust meeste meistriliigas starditakse ka astme võrra madalamal. Esiliigas osaleb tänavu 9 meeskonda, kes mängivad esmalt kaheringilise põhiturniiri. Kaks paremat edenevad otse poolfinaali ning neli järgmist selgitavad ülejäänud finaalnelikusse pääsejad veerandfinaalides. Tiitlikaitsjana alustab Põlva/Arcwood.

Esiliiga geograafia on alati lai olnud. Viimase 15 aasta jooksul matkas esiliigavõit kuus korda Põlvasse, kolm korda Kehrasse, kahel puhul olid võidukad Tartu ja Viimsi võistkonnad ning korra Valga ja Tallinna tiimid. Eesti-Läti piirilinn välja arvatud, on tänavugi stardis meeskonnad mainitud viiest käsipallikantsist, lisaks veel Viljandist ja Raasikult, kirjutab handball.ee

Tiitlikaitsja peatreener Romet Oone: eesmärk saab olla ainult üks!

Tiitlit kaitseb mullu kõik 16 mängu võitnud Põlva/Arcwood, kes aprillikuise 31:20 finaalivõidu järel Viljandi Spordikooli üle on veelgi tugevnenud. Meeskonnast lahkus küll Tartu Ülikooli naasnud Janno Kuus, kuid liitusid Priit Jõks Coopist ning Eesti eks-koondislased Mario Karuse ja Siivo Sokk Servitist.

“Kogemust saime kõvasti juurde ehk siis täienduste üle ei saa kurta. Lisaks on kõik eelmise aasta põhitegijad kenasti rivis, nii et algava hooaja eesmärk saab olla ainult üks – kaitsta tiitlit!” kinnitas mullu lisaks esiliigavõidule Eesti karikavõistlustel kolmanda koha napsanud Põlva/Arcwoodi peatreener Romet Oone Eesti Käsipalliliidu pressiteates.

“Oleme teinud korraliku ettevalmistuse, alustades juba juulis üldfüüsilise poolega ning kolides augustis ühe treeninguga nädalas ka saali. Võrreldes mullusega on pallurid paremini trennis kohal käinud, rekord oli vist 19 meest. Tegeleme oma asjadega ning vastastest ei tea hetkel suurt midagi, aga kui mängud algavad, eks siis selgub kui tugevad on konkurendid,” lisas Oone.

“Uustulnuk” Raasiku/Mistra sihiks on finaalnelik

Mõnes mõttes uustulnukana alustab tänavust esiliigat Raasiku/Mistra meeskond, kes siiski baseerub mullu neljanda kohaga lõpetanud HC Tallasel ning jätkab kogenud Jüri Lepa juhendamisel. Kevadel tegi noor võistkond tugeva hooaja lõpu ning jõudis nelja parema hulka, alistades veerandfinaalis põhiturniiri koha võrra eespool lõpetanud Tallinna Oskari.

“Tänu Raasiku suurettevõtte Mistra/Autexi omanikule ja Eesti Käsipalliliidu juhatuse liikmele Priit Tammele sai võimalikuks meeskond Raasikule tuua. Teeme noortega kõvasti trenni, kuni viis korda nädalas ja miinimumeesmärk on korrata mullust saavutust,” ütles Raasiku/Mistra peatreener välja sihi jõuda nelja parema tiimi finaalturniirile.

“Noortele oleme toeks saanud Soomest naasnud Taavi Tibari, tagasitulekut tegeva Mihkel Luige ja ka Johannes Treimanise. Algus saab siiski raske olema, sest avamänguks ei saa me kasutada HC Tallinna mehi, mõned pallurid seotud kaitseväega ja on teisigi puudujaid. Aga nii saavadki noored end kehralaste vastu tõestada,” lausus Lepp.

Põlva Coop alustab aste madalamal uute noortega

Kuigi Lepp loobus HC Tallinna juhendamisest, ei jää Eesti käsipall ilma legendaarsest treenerite vastasseisust Lepp v Musting, sest omal soovil meistriliigast astme võrra allapoole astunud Põlva Coopi treeneritoolil jätkab Kalmer Musting. Kõrgliiga neljas meeskond andis paremad noored Servitile ning jätkab mängijate arendamist uue põlvkonna noortega.

“Meie algupärane plaan oli esiliigat mängida peamiselt 2004. aastal sündinud poistega, lisades mõned aasta-kaks vanemad noormehed. Aga kuna hetkel on Servitil päris pikk pink, siis ilmselt hakkame kodumängudes andma mänguaega nendele, kel meistriliigas minuteid napib,” selgitas Musting viimase hetke otsust.

“Loomulikult ei tee me seda punktide või võitude nimel, sest Coopiga on ikka pikem projekt noori arendada ja võibolla uue koosseisuga tulevikus meistriliigasse tagasi tõusta. Aga oleme mures mõne mehe mängupraktika pärast ja seda võivad näiteks Tõnis Kase, Carl-Eric Uibo, Mathias Rebane, Markel Veiko ja ehk mõni teinegi esiliigas just kogenud vastaste vastu saada,” vihjas põlvalaste juhendaja.

Esiliiga esimesed mängud:

12.09.  18:00  Põlva Coop – Tartu Ülikool

12.09.  19:00  HC Kehra/Primend – Raasiku/Mistra

18.09.  19:00  HC Viimsi/Tööriistamarket – Viljandi Spordikool

scroll to top