Lätlase 10 väravat tõid Toomi klubile tähtsa võidu, Gristšuk alistas järjekordse vastase

– TV Emsdetten ja Karl Toom | Foto: Nadja Dreismann/TV Emsdetten

Samal ajal kui Balti liigas peeti eile tähtsaid võitlusi edasipääsu nimel, võitlesid eestlased Euroopa väljakutel punktide eest. Võistlustules olid Karl Toom 2. Bundesligas, Martin Grištšuk Tšehhis ja Ott Varik ning Sten Maasalu Soome meistriliiga vaheturniiril.

TV Emsdetten – ASV Hamm-Westfalen 31:27 (18:11)

Oma värske täienduse, Läti koondislase Aivis Jurdzsi, 10 värava abil võttis Emsdetten esimese poolaja keskel mängu ohjad oma kätte ning neid enam käest ei antudki. Liigas viiendal kohal paikneva Hammi vastu võetud võidu abil sai eestlase koduklubi tähtsa võidu ning asub 2. Bundesligas küll eelviimasel kohal, kuid sellega liiguti samm lähemale väljakukkumise äärelt välja pääsemise poole. Toom panustas võistkonna edusse ühe väravaga.

Koprivnice – Praha Dukla 32:39 (19:21)

Martin Grištšuki kuue värava toel tegi eestlase koduklubi võimsa teise poolaja, mis võideti 18:13 ning lisati tabelisse vajalikud kaks punkti. Mängu kangelaseks kerkis Dukla poolelt Patzel Vojtech, kes skooris koguni 13 korda. Dukla tõusis selle võiduga Tšehhi meistriliigas teisele kohale.

Dicken – Siuntio IF 27:21 (15:9)

Eestlaste koduklubi alustas Soome meistriliigas vaheturniiiri, kus mängitakse ülemises tabelipooles põhiturniiri nelja tugevama meeskonna hulgas. Vaatamata Ott Variku kuuele väravale, pidi Siuntio liidritelt vastu võtma kindla kaotuse. Mängu 7:2 spurdiga alustanud koduvõistkond pärast seda tagasi ei vaadanud ning kohtumise lõpuni purjetati kindlas edupositsioonis. Sten Maasalu tabamusi kirja ei saanud. “Kaitse töötas täna hästi, aga rünnakupoolel ei suutnud leida õigeid lahendusi,” kommenteeris SIF-i peatreener Teddy Nordling mängujärgselt.